Od 3. kola okresního přeboru minimálně do konce podzimní části mohou počítat se zkušeným playerem Tomášem Egrmaierem, jenž přichází na hostování z Lidic.

„Po utkání na Novu mě oslovil trenér Petr Cais, zda bych jim nepomohl,“ přiblížil první kontakt borec, kterého většina lidí z fotbalového prostředí zná pod přezdívkou Egi.

Odchovanec Slavoje Kladno, kde hrál ČFL, nabídku moc dlouho nezvažoval. „V Lidicích je přetlak hráčů a já jsem názoru, že mladí mají hrát a ne zahřívat lavičku. Rád jim uvolním místo,“ uvedl 36letý fotbalista, jenž vinou zranění propásl začátek nové sezony.

I proto zvažoval, že by částečně pověsil kopačky na hřebík a šel do fotbalové polopenze, přesněji hrát pouze ligu starých pánů za Kročehlavy.

Svého příchodu do Žehrovic ale nelituje. „Je tady perfektní hřiště, příjemní lidé a také hezká hospůdka. Co víc si přát,“ liboval si Egrmaier a na otázku, kolik stál jeho příchod ke Kačáku, se smíchem prohlásil: “Kluby se dohodly, že částku neprozradí.“

Na jaký post se v prvním utkání postaví, neví. Jenom tuší. „Původně jsem měl hrát v obraně, teď to ale vypadá spíš na zálohu,“ poznamenal bývalý hráč slavné éry Kolče.

Odtud ho zlanařil Zdeněk Čurilla do Lidic, kde stihl půl roku okresní přebor, do něhož se po pěti letech vrací.

Zda to bude opět jen na půl roku, je otázka. Záleží, jak se bude cítit a jak mu to v novém dresu půjde. „Doufám, že budu platným hráčem,“ přál si Egi.