Hrdinou zápasu byl útočník Radim „Emil" Holub, kterého kdysi zbožňovalo jako svého borce právě kladenské publikum, ale teď dohrává kariéru v Chrudimi. Emil vystřihl proti SK hattrick a hrál, jako by ho ve středočeském klubu někdo kdysi naštval.

Nový kladenský kouč Dan Drahokoupil na něj přitom speciálně upozorňoval. „Na něj a další tři hráče. Dva z nich nenastoupili,  zato Holub nám dal tři branky a další veterán Vladyka zbylou čtvrtou. Z toho jsem hodně zklamaný, stačilo hrát s nimi natěsno. Bohužel jsme podali bázlivý výkon a dělali školácké chyby," mračil se Drahokoupil.

Mizerný byl start hostů, kteří během první čtvrthodiny inkasovali dvě branky právě od Holuba, jemuž podle kouče Kladeňáci doslova uhýbali při jeho manévrech. Poté ale Rouček po rohu snížil a  hyperfavorit se začal trochu klepat. Bohužel, v závěru poločasu Vladyka tečoval střelu spoluhráče a bylo to 3:1.

V úvodu druhé části kladenská obrana naprosto zbytečně faulovala opět Holuba a ten z penalty uzavřel svůj hattrick.

Hostům už pak nepomohla ani situace ze 72. minuty, kdy byl faulován Skořepa (hru po svém příchodu v poločase za neviditelného Čížka oživil) a nařízenou penaltu sám proměnil.

Chrudim si už tři povinné body vzít nenechala.

MFK Chrudim – SK Kladno 4:2 (3:1). Branky: 4., 14. a 49. z pen. Holub, 44. Vladyka – 34. Rouček, 72. Skořepa z pen. Rozhodčí: Vlasjuk. Diváci: 535.

Chrudim: Mrázek – Luptovský, Linhart, Štěpánek, Adámek – Kesner, Hauf, Vodrážka, Vladyka (71. Vácha), Dostálek (62. Vágner) – Holub (82. Vávra).

Kladno: Víšek – Bartoš, Rada, Rendla, Tenkl – Švambera (80. Výborný), Sus, Růžička, Hajník - Rouček (65. Čurda), Čížek (46. Skořepa).