Trpišovský vedl Měcholupy, které byly farmou Viktorky Žižkov. Už byly zachráněné, zatímco Kladno bylo ve složité situaci a pro naději na záchranu muselo poslední dvě utkání vyhrát.

Dnes už slavný trenér tehdy dostal silnou výpomoc právě ze Žižkova, jeho manažer Ivan Horník poslal proti Kladnu hned devět hráčů z kádru tehdy ligového týmu. Včetně Petra Mikolandy, který dlouho Kladenské podle asistenta kouče Karla Příhody zlobil.

I díky němu vedly Měcholupy 2:1, jenže svěřenci trenéra Ivana Pihávka nic nezabalili a tehdy devatenáctiletý Štěpán Hanzlík, který je oporou mužstva dodnes, z postu defenzivního záložníka dvěma trefami skóre otočil. Pak ještě jistil výhru 4:2 po brejku Vodička.

Autor zmíněných dvou branek na utkání dodnes vzpomíná. "Bylo to na začátku mé kariéry v áčku. Nedávno jsem si říkal, že když pan Trpišovský trénoval Měcholupy, tak jsem mu asi dal dva góly," usmíval se Hanzlík.

V podzimním prvním vzájemném utkání v Kladně však současný kouč Slavie slavil měcholupskou výhru 3:1.

Jindřich Trpišovský tak odešel z placu poražen, nicméně Kladno nakonec stejně zaplakalo. V posledním kole doma nezvládlo zápas s Kunicemi (2:3), které ho popravily i s kladenským koučem Zdeňkem Haškem a kanonýrem Patrikem Svobodou, jenž zápas rozhodl.

Na kunické lavičce náhradníků byl s rukou v sádře Jiří Veselý, který připomněl, že tehdy byly farmou Dukly a poprvé za muže nastoupil dnešní záložník Slovácka Václav Jurečka.  

Od té doby se Kladno plácá v divizi, zatímco Jindřich Trpišovský vystřelil jako raketa někam úplně jinam.

Kladno - Brno 3:0, předkolo Play off EL volejbalu 25. 2. 2021
Orli do předkola vykročili správnou nohou. Brnu nepovolili ani set