Kladenských odchovanců nastupuje ve druhé nejvyšší soutěži hned několik. Nakonec ale nikoliv Jiří Kabele, který byl na zkoušce v Bohemians Praha (Střížkov), ovšem teď si hledá angažmá na Slovensku, kde loni hrál za Dunajskou Stredu nejvyšší soutěž, ale klub spadl. Na soupisce Střížkova jsou ještě exkladenští Ondřej Szabo a gólman Václav Winter.

V druhé Bohemce, té pravé, jejíž je Kladno farmářským celkem, se objevuje Václav Kalina. Zatím ale velkou radost mít nemůže, chlapcům z ďolíčku se nevede. A naposledy prohráli v Pardubicích. Byl u toho u rychlý David Bartek, který v Kladně hrával I. ligu.

Mnohem větší radost je v Mostu, který ve dvou kolech nasbíral čtyři body a kromě zmíněného Martina Vodičky tady pravidelně nastupuje v základu Jan Procházka.

V Mostě byl na jaře s Antonínem Holubem, jenž ale v létě změnil tričko a kope o kousek dál - v Baníku Sokolov. I jeho tým o víkendu uspěl, doma porazil Varnsdorf 1:0. Holub odehrál celých devadesát minut a neskóroval, což se mu povedlo v premiéře na hřišti Zlína.

V Karviné nastupuje pravidelně Petr Wojnar, kladenská opora ve II. lize, jíž se posléze nepovedlo angažmá v Mladé Boleslavi.

Michal Rendla dosud není na soupisce Čáslavi, kam by rád odešel.

Na jaře hrál za Kladno exsparťan Martin Sus, jehož si v létě vytáhl jeho bývalý trenér Martin Frýdek do Vlašimi. Odehrál na beku první duel doma s Žižkovem, ve druhém už proti Čáslavi nenastoupil. Vlašim hrála špatně, podlehla 0:3.