Sestoupilo by určitě Kladno. To by nezískalo žádný bod, protože návštěva na víkendovém klíčovém duelu o záchranu proti Olomouci byla opět tristní.

Dál bych nechal sestoupit Bohemians. Ptáte se proč zrovna fanoušky s nejlepším domácím kotlem v lize? Protože to, co předváděli klokani na stadionu v Mladé Boleslavi, a koneckonců i v Kladně, toho jsme se na zmíněných stadionech nedočkali v letošní sezoně ani od obávaných Baníkovců.

Házení dýmovnic mezi obyčejné diváky, sprchování rozhodčího pěnivým mokem a další nezvyklé formy povzbuzování ve mně zanechaly hořkou pachuť „nejlepších“ fanoušků.


Sparťanům bych odečetl v pomyslné tabulce příznivců šest bodů za poslední zápas s Ostravou. Cestou na utkání se totiž stala velmi smutná událost, při které přišel jeden z Ostravských o život. A reakce sparťanů: „Kdo neskáče, skáče z vlaku hop, hop, hop!“ Ubohé!


Bohužel dojem na mě neudělali ani boleslavští příznivci, kteří v duelu se Slavií dopadli ještě hůř, než jejich oblíbenci na hřišti. Sešívaní naprosto ovládli mladoboleslavskou arénu, ve které z poloviny zaplnili východní tribunu a svým miláčkům tak vytvořili skvělou podporu v jízdě za titulem. Nejenže s nimi dle vyjádření policejních složek nebyl žádný problém, ale kromě obligátního Smrt Spartě! se zdrželi i vulgárních pokřiků.


Domácímu kotli nelze upřít snahu, ale chyběla podpora od ostatních diváků. Ti se do fandění pustili snad pouze s příchodem exboleslavského „zrádce“ Abrahama, kterého vypískali. Na jejich obhajobu je potřeba dodat, že je rozdíl fandit týmu, jenže táhne za titulem, než ve výklusu sezonu dohrávající Boleslavi.