Do konce týdne byl měl být vyřízený přestup 192 cm vysokého stopera Mariana Farbáka do Prešova. „Zbývá dotáhnout už jenom formality,“ potvrdil informaci sportovní ředitel SK Eduard Novák s tím, že Farbák má v Kladně platnou smlouvu.

Na místo středového obránce nebude Kladno za ´Farbyho´ shánět náhradu, protože na tomto postu byl přetlak hráčů a ještě teď je na dvě stoperská místa pět adeptů (Killar, Beneš, Gross, Procházka či Strnad). Pro Farbáka, jenž po solidním začátku na jaře víceméně cestoval mezi áčkem a rezervou, to zřejmě byla silná konkurence. Raději tedy projevil přání odejít a pravidelně hrát.

„Prešov o mě měl zájem už před měsícem, nakonec ale z přestupu sešlo. Teď, když jsem první kolo ligy nehrál, ozval se znovu,“ přiblížil průběh jednání Farbák. Kdyby podle něj neselhal první přestup, mohl mít ve východoslovenském mužstvu lepší pozici.

Teď bude muset bojovat o post na hřišti, protože Prešovští mezitím sehnali jiného stopera. „Už se se ale těším, až se poperu o místo v sestavě,“ prohlásil odhodlaně odchovanec myjavského fotbalu, jenž s novým klubem pravděpodobně podepíše tříletý kontrakt.

O svých prvních pocitech z nového působiště mluvil s nadšením. „Dojem na mě udělala jednání s prezidentem klubu i trenérem Pivarníkem. Na profesionální úrovni jsou i další věci,“ prohlásil 25letý Farbák, jenž v Čechách hrával také za Dolní Kounice, Kroměříž a Zlín.

Jeho odchodem se uvolnilo jedno místo v kádru SK. Jak přiznal asistent trenéra Stanislav Hejkal, sleduje Kladno pečlivě vystoupeni Sparty v Lize mistrů. Neutuchá totiž jeho zájem o defenzivního borce Kúdelu a útočníka Jeslínka, kteří ale v první řadě mají sami zájem za Kladno hrát.