Ten v neděli potvrdil svou pověst tahouna zručského Benaga v 1. čtvrtfinále Jetbull futsal ligy, kdy jeho tým porazil Nejzbach Vysoké Mýto 5:3. Sám "Fíla" si připsal do kanadského bodování 3 góly a jednu asistenci. Po zápase zamířil do Nové Vsi, kde jako nová posila nastoupil poprvé ve fotbalové I. A třídě za poslední Klecany. Sice až do druhého poločasu, ale dvěma góly zařídil svému novému týmu vítězství!

Davide, prožil jste supervíkend, lépe řečeno superneděli, protože kromě třech branek za Benago, jste nasázel i dva góly v prvním jarním kole I. A třídy za Klecany v Nové Vsi (3:1 – pozn).

Byl to vážně supervíkend. Důležitý ale pro mě byl zápas s Vysokým Mýtem. Říkali jsme si, že když budeme vést 1:0 na zápasy, tak do Mýta pojedeme více v klidu. Na utkání jsme se hodně připravovali. Díky výhře můžeme hrát na půdě Nejzbachu v pohodě na brejky a dávat góly.

Váš výkon se rapidně oproti základní části zvedl. Vyhecovala vás důležitost play off?

Určitě. Liga je liga. Pro mě je play off něco jiného, než liga. Na ligu jsem nekašlal, ale když se prohraje, tak máme dalších několik zápasů. V play off ne, proto ho mám rád. Diváci na něj více koukají, i proto mě to více vyhecuje, zvlášť proti Vysokému Mýtu, se kterým hrajeme potřetí.

Jak je pro vás náročné hrát dva zápasy po sobě? Dohráli jste s Vysokým Mýtem a hned jste jel hrát za Klecany do Nové Vsi fotbal.

Už to není jako před deseti lety, kdy jsem byl mladý. Přijel jsem do Nové Vsi a trenér mě poslal až na druhý poločas. V prvním poločase to bylo 0:0, tak mě tam kouč nedal, jenže pět minut před koncem jsme dostali na 0:1 a šel jsem se rozběhat. Navíc jsem byl ještě v euforii po vítězství nad Mýtem, takže jsem měl obrovskou chuť a prdnul jsem tam dva góly.

Rozchodil jste to pak v pondělí?

Celý den jsem ležel, dal jsem si koupel. Vůbec jsem nemohl chodit. Nohy a záda mě bolely.

Klecany jsou nováčkem v I. A třídě a po podzimu jsou poslední. Jak vidíte šanci na záchranu?

Šance je, protože jsme posílili ve všech řadách. Mančaft máme dobrý. Cílem je jednoznačně záchrana. O víkendu jsme udělali první tři body. Teď jsme měli hrát s Milínem, ale ten odstoupil. To jsou další tři body, protože Klecany s nimi jako jediné prohrály. (smích) Když se zachráníme, tak bychom v další sezoně chtěli postoupit.

Na podzim jste hrál ještě v Rakousku, co vás zaválo do Klecan ve středních Čechách?

Vracel jsem se z Rakouska po čtyřech letech v týmu Aspach Wildenau. Nechtělo se mi už nikam dojíždět. Jezdil jsem tam čtyři roky a de facto sám. Tam bylo všechno super, ale ve třiatřiceti už se mi nechtělo jezdit 300 kilometrů tam a 300 zpátky.

Ještě mě zajímá váš názor, jako bývalého reprezentanta, na nedávnou bouři mezi českým a slovenským futsalem. Slováci nás napadali, že jsme v kvalifikaci pustili zápas Rumunům a díky tomu se oni nedostali na Mistrovství Evropy.

Nerad to komentuji. Češi prostě postoupili, zkušeně si to pohlídali, protože věděli, že když prohrají o jeden nebo dva góly, tak postoupí. Je škoda, že nepostoupilo Česko i Slovensko, ale Slováci se mohou zlobit jen sami na sebe. Samozřejmě, že se říká toto a tamto, ale nevíme, jak to bylo mezi Čechy, Rumuny a Slováky. Kdyby si Slováci nenechali dát góly od Rumunů, když vedli 5:1 a nakonec stěží vyhráli 6:5, tak nebylo o čem. Prohráli si to sami.