Turnaje starších přípravek také v Dobrovízi se zúčastnilo osm nejlepších družstev OFS Kladno, a to: Doksy, Hostouň A, Slovan Kladno, Kročehlavy, Zákolany, Brandýsek, Slaný a Hostouň B.

Triumf slavil Sokol Hostouň A, který ztratil pouze s Doksy hned v prvním remízovém duelu. O prvním místu se fakticky rozhodlo až v posledním zápase Sokola, kdy se utkal  s celosezonním rivalem Slovanem Kladno, který do té doby prošel turnajem suverénně a měl šest výher.

Finálový turnaj Starších přípravek / Dobrovíz 17. 6. 2018Zdroj: Kladenský deník / Bohumil Kučera

Jenže vyhrála Hostouň 3:1 a o bod se prodrala na metu nejvyšší. Hoši i trenéři měli opravdu velkou radost.

Hlavní trenér „Úseku malých forem“ Jaromír Boháč prohlásil, že bylo vidět, že jeho tým stál o vítězství. „Pro mužstvo je tohle největší odměna za celou sezonu. Nejvíce mě těší, že jsme hráli hezký kombinační fotbal. Z padesáti mužstev okresu být první a osmý (Hostouň B) je dobrý výsledek a před rokem a půl se nám o tom ani nezdálo,“ řekl Boháč a pochválil oba hostouňské celky za bojovnost. „Některé výkony hráčů pro mě byly příjemným překvapením.

Poděkování patří i rodičům za celoroční podporu a neutuchající povzbuzování. Myslím, že jdeme správným směrem a věřím, že klukům a holkám to dodá další chuť do trénovaní,“ doplnil.

V týmu Slovanu, který spíše než kombinační fotbal hraje velmi přímočaře, zavládlo po prohře s Hostouní mírné rozladění, vždyť Sokol v sezoně dokázal i několikrát porazit. Zklamání ale jistě odezní, až si Slovanisti uvědomí, že jsou v okrese v konkurenci padesáti týmů druzí.

Zato Kročehlavy měly z „bronzu“ opravdu velkou radost a okolo pohárku utvořili radostný hlouček.

Pořadí na dalších místech: 4. Zákolany, 5. Slaný, 6. Doksy, 7. Brandýsek a 8. Hostouň B

Je nutné si uvědomit, že již samotná účast na tomto turnaji se dá považovat za úspěch v právě končící sezóně, gratulace míří ke všem týmům finálové skupiny, zaslouží si to. Před pěknou návštěvou předvedli krásné souboje. Poděkování směřuje též oddílům, které se mládeži vážně a obětavě věnují, český fotbal neprochází právě plodným obdobím, tak je to investice do budoucnosti.

Jednotlivé výsledky dnešního turnaje jsou níže v tabulce.

Výsledková tabulka // Finálový turnaj Starších přípravek / Dobrovíz 17. 6. 2018Zdroj: Kladenský deník / Bohumil Kučera

Prohlédněte si rozsáhlou fotogalerii z turnaje, atmosféra turnaje je ze záznamů zřejmá.

Autor: Bohumil Kučera