Favorit si postup vybojoval až v penaltovém rozstřelu. V normální hrací době duel skončil 1:1. Obě branky padly v první části, která patřila Strašeckým. Ve druhé byli hosté hodně bídní a mohou být rádi, že k penaltovému rozstřelu vůbec došlo.

Jejich kouč Miloslav Mrázek ale na rovinu přiznal, že zvažovali, zda vůbec postoupit chtějí. „V týdnu je problematické dát mužstvo dohromady,“ uvedl a k slaboučkému výkonu svého mladičkého týmu po obrátce dodal:
„I když jsem se snažil, tak přístup hráčů nebyl takový jako v mistrovských utkáních. Samozřejmě to nechci omlouvat.“

Strašecí vedlo po standardce Kaválka a pěkné hlavičce Weise, na sklonku poločasu srovnal Machuta, jemuž ideálně přihrál Moravec.

Od prvních vteřin druhého se hrálo převážně před brankou Kuta. Domácí kormidelník Jaroslav Křivánek uznal, že v prvním poločase byla hra jeho celku chaotická. „Ve druhé to bylo z naší strany solidní. Mohlo by nás to povzbudit před důležitým víkendovým zápasem o šest bodů v Hradištku,“ přál si.

Gólman hostů Petr Kut byl na své spoluhráče naštvaný a byl to on, kdo je poslal dál, když kryl jednu penaltu. V hlavě už má květnový zápas v Louňovicích, jenž na podzim skončil několika extempore. Jemu osobně jedna fanynka nabančila deštníkem. „Prý tam prodává v kiosku, určitě si půjdu dát párek!“ se smíchem prohlásil.