Hned pět dvojic má stejný počet bodů. Například po třetí příčce touží jak Kročehlavy (končí v Libušíně), tak Novo (na Slovanu), které má sice horší skóre, ale lepší bilanci vzájemných zápasů, která při rovnosti bodů rozhoduje.

Nejzajímavější to bude ve III. třídách, kde je sice o sestupujících rozhodnuto, o vítězích soutěže však nikoli. V áčku stačí Stochovu remizovat se Lhotou B a tím by šel nahoru na úkor rezervy Dobré. Ve skupině B je na tom stejně Slaný B, kterému stačí bod z Černuce. Mimo hru by tak byl Hrdlív, jenž ale stále doufá, že uspěje s odvoláním a Slanému budou odebrány body, které mu byly VV OFS vráceny.

Ve hře je ale i varianta, že z III. třídy postoupí tři týmy. Mezi okresní elitu by mohl zamířit i lepší z druhých míst. Proslýchá se totiž, že Velvary B nebudou mít o přebor zájem, tudíž by mezi okresní elitu šel jeden ze dvojice V. Dobrá B – Hrdlív.

Áčko Velvar totiž opustí hodně hráčů a panovaly zde obavy, že nebudou mít dost lidí. Současnou situaci se pokusil objasnit předseda David Vedral. „Chceme stáhnout všechny hráče z hostování, a když to doplníme dorostenci, bude na dva týmy hráčů dost. Do konce příštího týdne se rozhodneme.“

Pokud by se místo v přeboru opravdu uvolnilo, je na tom před posledním kolem lépe Hrdlív, jenž má v při nestejném počtu týmů v obou odděleních o sedm desetin lepší bodový koeficient než Dobrá B. Sezonu končí doma s Neuměřicemi, Doberští jedou jedou do Žehrovic.

Všichni postupující jsou známi v nejnižších IV. třídách. Pokračujme ale ve spekulacích. Pokud by Velvary béčko zrušily, mohl by i odtud postoupit nejlepší z druhého místa. Tím je zatím Buštěhrad (2, 267), pak jsou Bratronice (2,143) a Vraný B (2.050).

Otázka je, jak by to v nejnižších soutěžích dopadlo v případě, že by stochovské áčko v boji o postup neuspělo. Hrálo by jeho béčko také III. třídu? Nebo by uvolnilo místo i druhému z druhých míst?