Folprecht pozval diváky na zajímavý duel už ve vtipném klubovém videu. Legraci si v něm dělal z později zneplatněného původního losu, podle něhož mělo Kladno vyfasovat méně atraktivní Zlín, kde ovšem Folprecht také nějakou dobu kariéry strávil.

Komunikativní záložník, jenž spolupracuje i s Českým rozhlasem, volá na videu herci Marku Danielovi, který hraje šíbra, aby mu pomohl los změnit. To se jak známo stalo, po chybě funkcionáře FAČR Martina Drobného se muselo losovat znovu.

A Folprecht se dočkal svého Liberce, kde hrál od roku 2015 více než šedesát utkání a vedl ho tam podobně jako na Žižkově trenér Jindřich Trpišovský.

Zdeněk Folprecht zve vtipně na pohárové utkání Mol Cupu Kladno - Liberec | Video: SK Kladno

„My si v kabině všichni přáli Spartu nebo Slavii, aby přišlo co nejvíc lidí a udělali parádní atmosféru. Pro mě osobně byl třetí volbou Liberec, kde jsem prožil fotbalově asi nejlepší časy a pořád tam znám pár kluků, i když víc už asi z realizačního týmu, kustody a maséry, než z týmu samotného,“ řekl Zdeněk Folprecht Deníku.

A myslí si, že přes brzký začátek zápasu (16:00) přijde na kladenský stadion Františka Kloze dost fanoušků, už proto, že fotbal teď v Kladně po období temna zase táhne.

„Liberec je pořád liga a dokonce velmi kvalitní ligový tým. Pro nás je to svátek, věřím, že i pro fanoušky,“ dodal Zdeněk Folprecht.

Mimochodem Liberec je zatím posledním mužstvem, které v roce 2010 sehrálo v Kladně prvoligový zápas. Z aktivních hráčů si ho pamatuje už jen domácí Antonín Holub.

Jeho tým jde v poháru krok za krokem a pořád stoupá: v předkole vyřadil přeborové Tempo Praha, v prvním kole Králův Dvůr z ČFL a ve druhém kole druholigový Varnsdorf.

Teď tedy přichází na řadu ligový sok.