Vyhrávat prý přestane až skončí soutěž. Víc ho ale přitahuje klání družstev. V čele pořadí je totiž jeho KOBA. „Bylo by hezké, kdyby se nám to povedlo dotáhnout do konce. Hecování s Rafany nabírá grády, protože jsou také hodně nahoře,“ liboval si.

Na soupisce týmu jsou už roky dva manželské páry. Druhý tvoří další stálí hráči soutěže – Zdeňka a Rudolf Bašistovi. V řadách týmu vždy vládl klid a mír. „Jedno kolo se povede nám, pak zase jim, takže si nemáme co vyčítat,“ konstatoval kladenský hasič, jenž si k padesátinám přeje hlavně zdraví pro celou rodinu včetně vnoučat Filipa a Barborky.

Oba prý už mičudu umí honit. To v pokročilém věku dokáže i děda, který byl v sobotu účastníkem velkého nohejbalového turnaje v Lánech. Tým, jehož věkový průměr atakoval padesátku, skončil ze dvaceti čtrnáctý. „Považuji to za úspěch. Když jsme viděli, jak se ostatní družstva rozcvičují a rozehrávají, chtěli jsme odjet domů,“ prohlásil se smíchem.

Přímo z kurtu pak mazal slavit 30 let trvání rekreačky Pražanky. „V neděli jsem ale musel odpočívat, bolela mě hlava i nohy. Ještě že jsem nemusel tipovat, to by kolegové z týmu nebyli rádi.“