„Přibral jsem okolo čtvrt metráku,“ se smíchem prohlásil člen týmu Bratrstvo, který tvoří bráchové Panáčkové a Jindrové, jinak společníci jedné stavební firmy. „Nesmím ale zapomenout na Petra Seidla, který nám dodává kupony,“ připomněl jméno velkého fandy fotbalu.

Přibývající kilogramy – už jich je 130 (!), prý nejsou důsledkem absence pohybu na hřišti či nadměrné lásky k dobrému jídlu. Vysvětlení je prosté, a jak jinak, vtipné.

„Přestal jsem se sexem a chystám se na soutěže suma,“ prohlásil s tím, že až vyhraje za dalších osm let, mohla by váha potřebná k provozování národního sportu Japonců odpovídat.

Fotbalu se sice nadále věnuje, ovšem jen v rámci kibicování za klandrem. Za víkend pár zápasů stihne. Patří mezi ně také utkání jeho dvou synů, kteří kopou za Třebichovice a Dřetovice.

„Fandím dobrému fotbalu. Nezáleží mi na tom, kdo kope. Teď se nejlepší hraje na SK Kladno. Škoda, že nechodí víc lidí,“ prohlásil s tím, že mladí mají jiné zájmy. „My měli jen prak a fotbal,“ uzavřel 42letý borec s pochopením.

S nástrahami se nejlépe vypořádal Ladislav Panáček

Uplynulé kolo bylo pro hráče významně úspěšnější než minulé katastrofální. V minusu skončilo ´jen´ 87 hráčů. Suverénním vítězem byl Ladislav Panáček z Dřetovic, který nahrál 17 bodů a chyboval jenom na desátém řádku. S odstupem šesti bodů za ním skončilo patnáct borců.

Špičku průběžného pořadí ovládli Václav a Ivana Haušildovi ze Lhoty. Dosavadní lídr Jitka Suchá ztratila jeden bod.

Nového vedoucího má soutěž družstev. Zaváhání KOBY využil další dlouholetý účastník – Děsné baby. Tým kapitánky Ivy Dubravské z Libušína je v čele vůbec poprvé v historii. Stačilo mu k tomu 29 bodů. Nejúspěšnější v kole ale byli 41bodoví Keňátoři.

Do 5. kola se zapojilo 355 hráčů, 24 jich vynechalo. jedenáct bodů nahrálo 15 borců, osm získalo 72 lidí, pět 98 a dva 92. Minus jeden bod se objevil u 56 hráčů.

Internetem si vsadilo 187 lidí.