„Pomohl jsem mu tam sám. Když byl na dovolené, tak jsem jedno kolo natipoval za něj a hned šel na první místo,“ se smíchem přiblížil, jak si pěstuje soupeře do závěrečných kol. Pro letitého hráče naší soutěže je vítězství v kole satisfakcí.

„Asi čtyřikrát jsem nevyhrál vinou rozstřelu,“ prohlásil borec, jenž si dal dodatečný dárek k nedávným čtyřicátinám.

Bělečský hostinský je pochopitelně fandou zdejších fotbalistů, kteří se u něj v šenku schází po zápasech i trénincích. Mrknout se tu mohou na tabuli s výsledky fotbalových soutěží, včetně pořadí Fortuna ligy, jejíž bývala Běleč baštou.

„Dokud byla družstva, tak nás hrálo víc. Bylo to zajímavější, teď nás zbylo jen pět,“ uvedl vítěz, který sázel také na jméno své maminky. Teď už ale přestal, protože pochopil, že úspěšně hrát na dvou hřištích najednou nelze.

„Pořád jsem měl dilema, na kterou sázenku co dát. Je lepší hrát na jednu a pořádně,“ přiznal Martin, jemuž v historické tabulce soutěže patří krásné třicáté místo.

Situace se pěkně zamotala: Šesté kolo Fortuna ligy bylo sólem Martina Eybla. Po třech kolech, v nichž rozhodovala Supertrefa, tak mělo uplynulé dějství jediného suveréna. Bělečský borec se mýlil pouze v jednom utkání (Velvary B – Knovíz) a za svůj výkon se posunul do čela průběžného pořadí.
O jednu chybu víc udělala desítka hráčů. Situace na špici tabulky je hodně zajímavá a slibuje nejednu dramatickou zápletku. Rovnými šedesáti body se totiž honosí pětice hráčů. V ní je na tom momentálně nejhůř dosavadní lídr Jiří Dvorák, který nahrál ´jen´ osm bodů. Nejlepší ženou zůstává kačická fotbalistka Růžena Jelínková z Pozdně. Na lídra ztrácí jedno utkání.
V uplynulém dějství hráče nejvíc zaskočila výhra Knovíze ve Velvarech a porážka Slaného v Městečku. Až tak se nečekala ani vítězství Brandýsku v Tuřanech, Černuce nad Blevicemi či prohra Družce na Doksech. Šesté kolo se obešlo bez nerozhodných výsledků.

V minusu jen šest hráčů: Kolo hrálo 352 hráčů z 388, vynechalo ho 36. Bodové zisky byly takovéto: 10 hráčů získalo 14 bodů, 67 si polepšilo o jedenáct, 104 o osm, 116 o pět a 65 o dva body. V minusu skončilo pouze 6 tipérů.

Výsledky 6. kola: Brno – Kladno 2:0, V. Dobrá – Hvozdnice 2:1, Městečko – Slaný 1:0, Braškov – Lány 3:1, Hřebeč – Kročehlavy 4:1, Velvary B – Knovíz 2:3, Doksy B – Družec 2:0, Tuřany – Brandýsek B 0:7, Černuc B – Blevice 3:1, Smečno – Zlonice B 4:0. Celkem branek: 37