„Už nám chybí jenom to první místo,“ se smíchem prohlásila šampionka, jež bez diskusí patří mezi nejúspěšnější hráče. Už jednou byla nejlepší v kole a před rokem si dokonce odnesla tři tisícovky za celkově třetí místo.

„Koupila jsem si svetřík a nějaké drobnosti,“ přiznala s tím, že tipy jsou dílem manžela Vlastimila, výhra však patří tomu, na čí jméno je vsazený kupon! To platí i tentokrát. Stokorunovou sázenku Fortuny ale dostal manžel, který má za úkol částku zajímavě rozmnožit.

„Kdyby ho někdo potkal se stanem, tak je jasné, že se mu to nepodařilo,“ konstatovala s úsměvem na tváři.

Bývalou fanynku kolečského fotbalu dnes není možné zahlédnout v ochozech stadionu, protože zdejší klub přestal existovat a na jeho hřišti hraje Brandýsek.

„Moc místních kluků už tam není, a to jsme dřív jezdili i ven, i když hráli třetí třídu,“ uvedl Vlastimil starší, jenž svoji ženu do redakce doprovodil. Paní Alena si občas zafandí alespoň u televize. Palce drží typicky ženským způsobem. „Fandím tomu, kdo je mi sympatičtější, jinak ale přeji Slavii.“

Je konec, je hotovo: Sedmnáctým vítězem naší tipérské hry, která se poprvé v historii jmenovala Fortuna liga se stal Miroslav Šubrt z Pozdně, který na trůnu střídá jarního krále Václava Černého z Jemníků. Podzimní šampion si za svůj primát užije společnosti televizoru s patnáctipalcovou LCD obrazovkou. Na druhé místo ze čtvrtého se vyšvihl Karel Blätterbauer z V. Dobré, jenž bude obdařen Set top boxem. Ze stříbrné pozice negentlemansky vyšoupnul Růženu Jelínkovou z Pozdně, která může v sázkové kanceláři Fortuna pokoušet štěstí se sázenkou na 1000 korun. Jako hráčce Kačice jí přijde vhod i fotbalový míč Adidas Euro. Poslední kolo vystrnadilo z bronzové pozice Martina Eybla z Bělče, jenž skončil až pátý. Nejlepší jedenáctku opustil Jiří Průcha z Unhoště, který uvolnil místo Václavu Kolenčíkovi z Tr. Újezdu. Ten se posunul i před Malečkovy z K. Mostu. Nejlepším Kladeňákem je až dvacátý Antonín Vondrák.
Vyhlášení bude v úterý 2. prosince v 17 hodin. Odehraje se v redakci Kladenského deníku v budově České pojišťovny ve Váňově ulici v Kladně. Zvaní jsou nejen tři nejlepší, ale i borci na 4. až 11. místě, kteří obdrží menší ceny, stejné bez ohledu na umístění. Prosíme o potvrzení účasti nebo o omluvu na tel. 312 242 402 do pátku 28. listopadu.

Ota Chyba byl opět samá chyba: Poslední podzimní kolo Fortuna ligy bylo oproti dvěma předcházejícím vůči hráčům mnohem ohleduplnější. Nejlepší Aleně Krýsové z Kolče sice stačilo k prvenství v kole ´jen´ čtrnáct bodů, počet minusových položek ale byl tentokrát přijatelný, byť se znovu našli borci, kteří přišli o maximální možný počet bodů. Teď byli dva.
Protože tentokrát nevyšla ani jedna remíza, je jedním z nich dlouholetý remízový šprýmař Ota Chyba z Drahelčic, jenž v konečném pořadí už tradičně obsadil poslední místo, když dohromady nahrál bezkonkurenčních minus sedmdesát bodů! V minusu skončilo soutěž i dalších pět hráčů, na Chybu ale zdaleka neměli.

V minusu byl rovná šedesátka hráčů: Kolo hrálo 322 hráčů z 395, vynechalo ho 73. Bodové zisky byly takovéto: 1 hráč získal čtrnáct bodů, 13 lidí si polepšilo jedenáct, 53 o osm, 101 o pět bodů, 104 o dva, 49 přišlo o jeden bod, 9 o čtyři a 2 dokonce o deset!

Výsledky 13. kola: Liberec – Kladno 2:0, Kladno B – Brod 0:1, Dobrovice–Velvary 5:2, Slaný – Doksy 1:3, Velvary B – Žehrovice 4:1, Novo – Slovan 5:2, Slavoj – Stehelčeves 2:1, Lhota B – Stochov 1:2, Uhy – Žižice 0:2, Olovnice – Klobuky 3:0. Celkem branek: 37