Začínala v doberské přípravce, časem ale dala rodné vsi fotbalové vale.

„Šest let jsem chytala na Spartě Kladno, Kralupech a naposledy v Lenešicích. Od jara se ale fotbalu nevěnuji a ani neuvažuji, že bych se k němu vrátila,“ prozradila na sebe 23letá Šárka, která momentálně žije s přítelem v Praze. Proto byl náš rozhovor vedený jen telefonicky.

Ani odloučení od zpravodajských pramenů fotbalového Kladenska ji viditelně nevadí. Jediná chyba na kuponu je parádní výkon.

„Je to spíš náhoda než výsledek odborného úsudku. Střílela jsem od boku, protože výsledky se ke mně dostanou i s dvoutýdenním zpožděním,“ přiznala žena, jež pochopitelně přeje doberské Čechii. O to víc, že její otec zde kdysi trénoval céčko a bratr Jirka je současným kapitánem rezervy.

Trošku mužům závidí partu, kterou dokáží v mužstvu vytvořit. Mezi ženami se to povede jen výjimečně. „Je tam hodně hašteřivosti, ale v Kralupech to bylo dobré. Pak se to ale příchodem nových hráček zkazilo,“ přiznala Šárka, již do soutěže přivedl strýc Karel Blätterbauer, současný lídr průběžného pořadí.

Premiantka jen jednou chybovala: Sedmé kolo Fortuna ligy vyhrála Šárka Váňová z Velké Dobré, která chybila jen na posledním řádku. Na zápas Pchery B – Černuc B dala jedničku. O jednu chybu víc udělala pětice borců – Lukáš Blätterbauer z Velké Dobré, Michaela Škrdlantová z Berouna, Petr Slánský, Petra Kličková a Jiří Novotný z Kladna.

Ke změně došlo na první pozici pořadí. Ziskem jedenácti bodů se vyhoupl do čela sekretář doberské Čechie Karel Blätterbauer, jenž na druhé místo sesadil dosavadního lídra a bývalého fotbalistu Bělče Jiřího Dvořáka. Ten má stejně bodů jako šéf pozdeňského Slavoje Miroslav Šubrt.
Uplynulé kolo se nakonec zařadilo mezi ta snažší, i když hodně utkání bylo vyloženě na trojtip (Lhota – Sedlčany, Senomaty – Braškov, Přítočno – Tuchlovice B, Vrbičany – Smečno, Slaný B – Hrdlív či Pchery B – Černuc B). Plusové hodnoty tak soutěžícím zachránily výhry favoritů (Velvary, Žehrovice, Stehelčeves).

V minusu osmnáct hráčů: Kolo hrálo 355 hráčů z 391, vynechalo ho opět 36. Bodové zisky byly takovéto: 1 hráč získal 17 bodů, 5 lidí 14, 28 si polepšilo o 11, 79 o 8 bodů, 145 borců získalo 5, 79 o tři méně, o –1 přišlo 14 lidí, o –4 jen 3 a o minus sedm jediný.

Výsledky 7. kola: Kladno – České Budějovice 0:0, Velvary – Úvaly 2:1, Lhota – Sedlčany 2:3, Senomaty – Braškov 0:2, Sparta – K. Žehrovice 3:5, V. Přítočno – Tuchlovice B 0:2 (pozor, na některých kuponech byl prohozený 5. a 6. řádek, body u hráčů ale souhlasí) , Stehelčeves – Švermov 3:1, Slaný B – Hrdlív 2:1, Vrbičany – Smečno 3:1, Pchery B – Černuc B 2:3. Celkem branek: 36