„Byla překvapená, když jsem jí v pondělí večer řekl, že vyhrála kolo. Myslela si ale, že šlapací,“ uvedl muž, jenž její kupony vyplňuje podle svého, žena ho ale přitom raději hlídá.

Třeba v případě Slovanu Kladno, kterého je Oldřich hospodářem, jeho tipy opravuje takřka pravidelně. „Já jsem klubista a vždycky věřím, že uspějeme,“ přiznal věrný hráč naší soutěže s tím, že v poslední době se manželce vede lépe. „Chlapi moc kalkulují, zatímco ženy z toho nedělají žádnou vědu,“ mínil 65letý Baroch, jenž je už desátým rokem předsedou OV ČSTV Kladno.

Paní Zdeňka je ale celkově ve sportu zběhlá, zná i jejich pravidla. Její dva synové totiž hrávali fotbal a teď se věnují jiným odvětvím. Zkrátka rodina ji formovala.

Tentokrát se body na konta jenom sypaly

Vyjma jedenácti hráčů si všichni ostatní ve 3. kole Fortuna ligy polepšili. Nejvíc to pocítila pětice, která nasbírala 17 bodů. Z rozstřelu vyšla nejlépe Zdeňka Barochová z Kladna, jež byla nejblíž 51 vstřeleným brankám (39). Jen o gól byl horší Rudolf Bašista (38), za ním skončili Bronislav Svoboda (35), Jana Formánková (33) a Iva Dubravská (0).

Z 358 hráčů, kteří se do hry zapojili, skončila drtivá většina v plusu. Přesně jich bylo 333.

Jak si ve 3. kole vedli další hráči: čtrnáct bodů nahrálo 37 lidí, jedenáct bodů získalo 92 hráčů, osm získalo 104 borců, pět nahrálo 88 borců, dva bralo 31 a nehrálo 15 hráčů. O jeden bod přišlo 9 borců, o čtyři 1, stejně jako o sedm. Internetem si vsadilo 189 hráčů.

Ve 2. kole došlo vinou naší nepozornosti k politováníhodné chybě. Při zadávaní výsledků do programu jsme k utkání Slaný B – Zlonice omylem přiřadili výhru hostů, byť utkání skončilo smírně. To ovlivnilo nejen bodový zisk u 18 hráčů, ale změnilo i jméno vítěze. Po opravě výsledku se jím stal Michal Škarda z Libušína, který naši omluvu přijal a také se vzdal ceny. „Jen mi bylo líto, že to kluci z týmů Kubelíků neviděli na vlastní oči, protože mě považují za přítěž. Moje heslo ale je, že dobře promazaný stroj se rozjíždí pomalu. Konečně se po letech rozjel,“ neztratil Michal Škarda humor.