Student druhého ročníku stavební fakulty Vysokého učení technického v Brně sice dobrou náladou neoplýval, přiznal ale, že se na ni mohl připravit lépe, přestože studiu věnuje mnoho času. Na nic jiného mu nezbývá. Ani na fotbal.

„Ve Slaném jsem hrál od přípravky po dospělé, ještě tam jsem registrovaný,“ uvedl 21letý vítěz, jenž nejčastěji kopal ve střední záloze. „Prošel jsem ale všemi posty, až na brankáře. S mojí výškou to fakt nejde,“ argumentoval se smíchem.

Sám sebe řadí mezi soutěživé tipy, které chtějí vyhrávat. Na hřišti prý ale bývá klidnější než při sledování sportu v televizi. „Červenou kartu jsem ještě nikdy nedostal, i když jsem rozhodčímu občas něco řekl.“

Na rovinu přiznal, že pro studentská léta si moravskou metropoli vybral úmyslně. „Chtěl jsme se oprostit od rodiny a zkusit žít samostatně,“ prohlásil s tím, že fakulta s podooborem podpora vodního hospodářství je logickým pokračováním stavárny v Kladně.

´Brno je zlatá loď, za děvčaty z Brna choď´ se zpívá v jedné známé písni. Vladimír potvrdil, že v Brně se to krásnými děvčaty jen hemží. Momentálně je ale v autu. Poslední vztah s kolegyní z Prostějova prý ztroskotal na nedostatku času.

Na jaře si vsadil Fortuna ligu snad jen dvakrát, vítězná sázenka je dílem táty. „Je to jeho zásluha, takže stokorunový kupon patří jemu.“ Právě otec Vladimír cenu za něj v redakci vyzvedl.

Hned dvakrát rozhodovaly tipy na góly

Kladno/ Tento týden máme dva vítěze. Po rozstřelu dvou hráčů totiž s týdenním zpožděním známe i nejlepšího borce 6. kola. Luděk Podraský ze Stehelčevsi i Michal Kostik z Kladna pěti body zrovna nezaperlili, tudíž jsme museli vzít v potaz tip na góly. Těch padlo 44 a o jeden blíž k němu byl druhý jmenovaný, který tipoval 40, zatímco jeho rival 39.

V 7. kole se o primát pralo trio sedmnáctibodových hráčů. Jednu chybu vyrobili Ladislav Nápravník z Velvar, Petra Kolenčíková z Trněného Újezdu a Vladimír Hamouz mladší z Bysně. Ten trefil přesně 44 gólů, tudíž byl nakonec jasným vítězem. Jeho protivníci zkusili 38, respektive 34 branek.
V uplynulém dějství pouze tucet hráčů skončilo pod čarou ponoru.

Na špičce průběžného pořadí zůstala osamocena Ivana Haušildová, za níž se usadila Zdeňka Barochová, která na třetí místo vystrnadila manžela Ivany, Václava.

Soutěž týmů nadále ovládá KOBA, jež zvýšila náskok na Děsné baby o tři body. Nejúspěšnější byly velvarské Naděje se 44 body.

Do 6. kola se zapojilo 353 hráčů, 27 jich vynechalo. Čtrnáct bodů nahrálo 17 borců, jedenáct získalo 67 lidí, osm 132, pět 85 a dva 34 borců. Minus jeden bod se objevil u 10 hráčů. Internetem si vsadilo 191 lidí.