Bývalý fotbalista a dnes uznávaný trenér má fotbalové dění v regionu dá se říci v malíčku. „Dost to sleduji a určitý přehled mám. Rozhodně tipování neponechávám náhodě,“ přiznal s tím, že ne vždy to vyjde. „Minule jsem třeba nahrál minus jeden bod,“ uvedl.

Starší ročníky pamatují Václava Feřteka jako ligového útočníka. První zápas v nejvyšší soutěži odehrál v necelých osmnácti letech. Bylo to na Spartě před 15 000 diváky.

Nejraději vzpomíná na gól, který dal na Dukle slavnému Ivu Viktorovi z půlky hřiště. „Byl to nepovedený centr, a jak couval, tak narazil do tyče.“

Dalším zápasem, jenž mu utkvěl v paměti, byla výhra zachraňujícího se Kladna nad Interem Bratislava 4:0. To dával první a čtvrtý gól. Za nejcennější zásahy ale považuje branky v dorosteneckém národním týmu na ME 1962 v Rumunsku.

„Tenkrát se ale hrálo na čtyři útočníky,“ připomněl 64letý borec.

V současnosti se Václav Feřtek věnuje výchově fotbalového potěru na SK Kladno, s ročníkem 1999 skončil osmý v republice.

Opět Supertrefa, jak také jinak: Páté kolo Fortuna ligy bylo ve znamení čtrnáctibodových hráčů. Jak už je na podzim tradicí, i tentokrát o vítězi rozhodla Supertrefa. V součtu deseti zápasů padlo 34 branek a právě tento počet jako jediný přesně trefil Václav Feřtek z Vinařic, jenž jde ve stopách svého vnuka, který na podzim vyhrál první kolo. Jen o gól unikl primát Františku Červenkovi z Kladna a Vladislavu Soukupovi z Vinařic. Oba tipovali 33 gólů. V čele průběžného pořadí se udržel Jiří Dvořák z Bělče. Se stejným ziskem zůstal druhý olovnický Petr Ševčík. Pět hráčů dosud uhodlo o utkání méně.
V uplynulém dějství nedošlo k žádnému obrovskému překvapení, nečekala se snad jen prohra Lhoty. Zaznamenali jsme ale na tipování složité remízy. Poslední Ota Chyba z Drahelčic, jenž trpělivě sází nerozhodné výsledky na všech řádcích, tím dal na čas vale svým oblíbeným minus deseti bodům.

Začít mohou i noví hráči: Kolo hrálo 356 hráčů z 386, vynechalo ho 30. Bodové zisky byly takovéto: 58 hráčů získalo 11 bodů, 148 hráčů si polepšilo o osm, 84 o pět a 41 o dva body. V minusu skončilo pouze 13 tipérů. Soutěž zůstává otevřena i dalším zájemcům, stačí do kuponu místo startovního čísla napsat N.