V Žižicích se hrál pohodový fotbal, v němž vyšla Knovízi sázka na mládí. Mladý Radek Duda, syn knovízského srdcaře, kope za dorost Kladna a vzal tam odsud pár kamarádů. Ti zkušené pardály Knovíze postrčili až na první stupínek, zejména nejlepší brankář turnaj Jakub Ševce.

Výborné výkony podali i bojovníci ze Srbče a také nižborští skláři, jeden z nejlepších týmů okresního přeboru Berounska. Domácí bojovali co to šlo, měli ale peška, a tak letos jako správní pořadatelé nechali hosty vyhrávat a končí čtvrtí.

Zahrály si mladší a starší věková kategorie: žáci Žižic podlehli po bitvě Pozdni 2:3, u staré gardy výsledek až tak důležitý nebyl. Všichni ve zdraví přežili a výborně se bavili.

Radost ze skvělé akce měl celý žižický klub v čele s předsedou Tomášem Kotenem. Právě on a jeho manželka Dana mají největší zásluhu na tom, že se turnaj povedl. Dokonce oba zařídili krásné počasí.

Hrálo se i pod dohledem politiků. Ze Slaného dorazil starosta Martin Hrabánek, byl zde i poslanec Parlamentu Jan Skopeček (oba ODS). Jako vždycky v Žižicích hrála prim i bohatá tombola. I bránovský převozník přes Berounsku a redaktor Kladenského deníku Jiří Nagy si tady na dálku objednává přes kamaráda tombolové lístky.

Fotbalem samozřejmě událost nekončí, po koupeli přichází čas na zábavu kulturní. Tentokrát zábavu okořenily písničky DJ. Mací. I díky tomu byl Memoriál Miroslava Maxy letos tak báječný.