Minulá trefa – Do divize ne – měla slušný čtenářský ohlas. Díky!

Čtenáři srovnávají situaci fotbalového SK s hokejovými Rytíři a ptají se, kde je hlavní rozdíl.

Nemám patent na rozum – ale ten největší rozdíl je v přístupu ke krizové situaci.

Hokej si pomohl především sám – jistě mít za patrony rodinu Jágrů, pro kterou je kladenský hokej srdeční záležitost, je terno. V péči i obětování. „Malý“ Jarda nikde nic nedostal zadarmo – i ty peníze pro klub odpracoval. Nefňukal, nevytvářel si nepřátele!

Hokej pak provedl zásadní změnu – z politikaření se vrátil ke sportu a je tu spořádaná, slušně pracující firma. Taková, která si zaslouží podporu!

Fotbal, bohužel, nemá svého Pelého, který by svou autoritou dokázal podobný kousek jako číslo 68. V podstatě nemá žádnou autoritu, která by přesvědčila sponzory o správné investici do SK. Stále vzývaný a dlouho urážený magistrát je ve vztahu ke klubu v těžké situaci – sám fotbal utáhnout nemůže, nemůže do něj ani rázně, tedy personálně vstoupit – klub je soukromá záležitost a v nedávné minulosti se právě k vedení města dost výrazně politicky vymezoval.

A tak je opuštěný, zadlužený a v situaci, která je za současného stavu věcí v podstatě neřešitelná.

Smutné – „mladý kluci“ ani v divizi nemusí být silným týmem – konečně většina oněch „mladých kluků“ hrála za béčko SK, které z divize spadlo a bylo nakonec rozpuštěné.

Co s tím? Začít znovu a jinak! Jak – to musí především říci současné vedení. Doufejme, že to bude brzy.

                                                           Otakar Černý st.