Jako první zasahoval po vysunutí Gašparíka kladenský brankář Pavlík, na druhé straně hned úvodní šance domácích skončila gólem. Po pasu Farbáka (11.) vytvořila obrana Severočechů luxusní podmínky Radzinevičusovi. Litevec nejprve míč hrudí zpracoval, otočil se, pronikl do šestnáctky a vypálil. Jeho střelu Vaniak vyrazil ke Kousalovi a Kladno vedlo 1:0. Farbák pak zblokoval ránu Pešíra a posléze odvrátil Gašparíkův míč směřující do odkryté brány. Hostům se přece jenom podařilo vyrovnat. Ve 25. šel do brejku Mendy, který zamířil mezi Pavlíkovi nohy.

Skóre se opět mohlo posunout za další dvě minuty. Hamouz uvolnil Kousala, jenž si poradil s mosteckými obránci, avšak jeho pěkné střele scházely centimetry. Kladenští ale přece jenom šli do šatny spokojenější. Ve 31. napřáhl z třiceti metrů Šelicha, jehož skákavá střela zaskočila Vaniaka – 2:1.

Po obrátce už byly obě obrany pozornější, do zakončení se tudíž soupeři dostávali méně. Kladno v 76. nedokázalo zakončit pěknou kombinační akci a vzápětí inkasovalo. Vozábal našel Jendruščáka, který ideálně přihrál nabíhajícímu Pešírovi, jenž bohužel pro domácí dal konečně první branku v mosteckém dresu.

„Já mu to nepočítám, hlavně oceňuji přihrávku Jendruščáka. To už dát musel. Kladno mohlo zvýšit a potvrdit náskok, ale jak už to ve fotbale bývá platilo – nedáš dostaneš a my vyrovnali. Zejména první půle byl zajímavá šance byly na obou stranách,“ prohlásil kouč Mostu Zděněk Ščasný.

Po vyrovnávací brance vyfasoval za protesty čtvrtou žlutou domácí kapitán Killar, který si tak příští kolo v Brně nezahraje. „Myslel jsem si, že gól padl z ofsajdu,“ vysvětlil a dodal: „Tím, že jsme byli tři kola před koncem prakticky zachráněni, jsme byli odměni za tvrdou práci. Ideální by ale bylo, kdybychom dnešní zápas vyhráli.“ K tomu měl výbornou možnost Veleba. V 80. šel do brejku, avšak daleko před šestnáctkou příliš brzy a zbrkle zakončoval do Vaniaka.

„Hodně jsme se vyšťavili v utkání na Slovácku a i vzhledem k počasí jsem měl obavy, jak zápas zvládneme. Úkol byl jasný – snažit se prosadit v koncovce a vyhrát. První cíl se podařil, ale kýžené výhry jsme nedosáhli, byť Veleba měl v závěru velmi dobrou šanci rozhodnout. Konec už byl hodně taktický,“ řekl k zápasu trenér SK Miroslav Koubek.


Kladno: Pavlík – Šimůnek, Farbák, Killar, Hamouz - Cigánek (68. Čáp), Šelicha, Strnad (71. Hlava), Kalina - Radzinevičius, Kousal (64. Veleba).