SK Kladno – FK Teplice 0:2 (0:2)
Jestli někdo čekal zkraje šachovou partii, šeredně se mýlil. Mladíčci v kladenské sestavě Jeslínek, Dočkal a Zachariáš spustili zostra, jenže posledně jmenovaný ve 3. minutě v tutové šanci mířil jen do gólmana Slavíka a trest přišel neuvěřitelně rychle. Verbíř v klidu centroval, Fenin si odskočil od stoperů a otevřel skóre. „Jeho výběr místa je neuvěřitelný,“ ocenil mladíka kladenský kouč Jaroslav Šilhavý a dodal, že něčeho podobného se Kladenští báli. „Je to o nezkušenosti, ta se dnes přesně ukázala. My měli dříve šanci, jenže skóroval soupeř. Do poločasu to srazilo obrannou čtyřku i celý tým,“ dodal.

Hned ve 24. minutě přišel centr z druhé strany a Fenin se musel ve vápně snad bát. Kladno se nevzdalo, jenže Jeslínek nastřelil jen břevno a ve druhé části spolu s Šelichou ztroskotali na brankáři Slavíkovi. V utkáním plném střelby a zajímavých situací se tak radovaly Teplice. "Věděl jsem, že to bude hodně těžký zápas, přestože experti podle mě špatně pasují Kladno na sestup. Sestoupit může každý z šestnácti týmů. Ale samozřejmě jsem moc rád, že se nám úvod soutěže povedl," těšilo hostujícího trenéra Petra Radu.

 

Branky: 3. a 25. Fenin. Rozhodčí: Matějek – Wilczek, Slavík: ŽK: Zachariáš, Gecov, Vršajevič - Lukáš. Diváků: 3100.

Kladno: Pavlík 4 – Gross 3, Killar 3, Farbák 3, Beneš 4 (46. Čáp 3) – Dočkal 2 (76. Vršajevič), Gecov 3, Šelicha 3, Cigánek 3 (85. Šilhan) – Jeslínek 2, Zachariáš 2. Trenér Jaroslav Šilhavý.
Teplice: Slavík 1 – Kaufman 2, Lukáš 2, Krmaš 3, Merzič 3 – Verbíř 2, Doležal 2, Sabou 3, Gašparík 2 (63. Koukal 3) – Smíšek 3 (71. Kroupa 3), Fenin 1. Trenér Petr Rada.