Zlín – Kladno 4:0 (0:0)

Domácí si od začátku vytvořili tlak, jenže dlouho naráželi na pozornou kladenskou obranu. Hosté hrající pouze na jednoho klasického útočníka mohli jít i do vedení, jenže osamocený hrot Jeslínek v pádu jen těsně minul centrovaný míč, který poslal po chybné Zbožínkově rozehrávce do šestnáctky Szabo. V závěru prvního poločasu Jeslínek znovu vystrašil zlínského gólmana Baránka, který ale nadvakrát nebezpečí zažehnal.

„První poločas byl z naší strany špatný, i když jsem hráčům nemohl upřít snahu,“ řekl zlínský trenér Pavel Hoftych. „Z hlediska defenzivy jsme půli zvládli dobře. Ale po přestávce jsme zase hráli lehkovážně. Dostáváme hrozně naivní góly,“ řekl kouč Kladna Jaroslav Šilhavý.

Jeho svěřenci moc dobře věděli, že cestou k úspěchu je při standardkách eliminovat dlouhého hlavičkáře Zbožínka. Úkol ale nezvládli v 60. minutě, a to se jim stalo osudné. O 11 minut později napřáhl z 25 metrů Vidlička a Kostolanský podruhé tahal míč ze sítě. To netušil, co ho ještě potká. Čtvrt hodiny před koncem ze stejné vzdálenosti jako Vidlička zkusil štěstí rozběhnutý Žůrek, míč mířící na kladenského brankáře stojícího uprostřed brány ve vápně skočil a nečekaně zapadl do sítě.

„Nemyslím si, že by nás náš gólman potopil. Fotbal je kolektivní sport a my jsme jako tým zcela selhali,“ zastával se Kostolanského kladenský záložník Ondřej Szabo.

Povedený zlínský večer zakončil střídající Malár. „Dlouho nic nenasvědčovalo tomu, že bychom mohli vyhrát tak výrazným rozdílem. Jsem rád, že jsme byli velmi produktivní,“ pravil kouč Hoftych.

„Gratuluji Zlínu k výbornému výsledku. Hodně jsme mu k němu ale pomohli,“ podotkl trenér Kladna Šilhavý a dodal: Pokud se nezlepšíme, nic jiného než boj o záchranu nás čekat nebude. Chybí nám osobnost, která by za nepříznivého stavu naši hru pozvedla.“ Po utkání odmítl hodnotit výkon brankáře Kostolanského, na jehož vrub padá minimálně jedna branka. „Nechci teď říct, zda mohl proti Žůrkově střele zasáhnout, aniž bych se podíval na video,“ pravil Šilhavý.