V nejméně nadějné pozici se ocitli borci Čechie Velká Dobrá. Jsou třetí od konce, navíc s pětibodovým mankem na Lhotu, a protože mohou padnout klidně i čtyři celky, pomalu každý už je odepsal.

O víkendu ale vyhráli na hřišti Hořovicka B, nastříleli šest branek a značně si posílili sebevědomí. Navíc hostí oblíbený celek z Nového Knína, proti němuž se jim historicky hodně daří. „Máme pár jistot: Vánoce, Nový rok a Nový Knín,“ žertuje nový trenér Petr Fíman, který však ví, že soupeř nedá nic zadarmo – sám také nemá nic jistého.

„Ale my musíme vyhrát všech pět zbylých zápasů. Pak se můžeme zachránit. Každopádně klukům je to jasné a nikdo nechce hrát B třídu,ů shrnuje dobře naladěný Fíman, jehož ovečky hned v neděli čeká další domácí duel – derby s Tuchlovicemi.

Těm jediným z Kladenska o nic nejde a jediné jedou dnes ven – do Nové Vsi. Chtějí tam každopádně hrát dobrý fotbal jako v neděli doma s Mělníkem (5:1).

O mnohem víc půjde ve Lhotě, kde se předvedou Černolice. Domácí tak trochu odevzdali duel v Nové Vsi, kam odcestovali s opravdu hodně oslabenou sestavou, ale doma budou silnější. „Slíbili jsme si, že se hecneme. Třeba jako hokejisté na šampionátu,“ slibuje sekretář Martin Chadima. Trenér Jan Havelka by měl mít k dispozici už kompletnější kádr, i když dlouhodobě zranění Rychlý nebo Zadák hrát asi nebudou.

Vůbec nejtěžšího protivníka bude mít ve středu Sokol Vraný. Hostí vedoucí Hradištko, které má skvělou formu a velkou jarní jízdu korunovalo posunem ze třetího na první místo. Zdá se, že míří jasně za postupem, ale Vranští jsou schopni ho přibrzdit.

Středeční program

16. kolo I. A třídy:


Velká Dobrá – Nový Knín, Lhota – Černolice, Vraný – Hradištko, Nová Ves – Tuchlovice.

Všechny zápasy začnou v 18 hodin.