Šilhavý: Hrajeme o šest bodů


Domácí trenér Jaroslav Šilhavý si mohl coby asistent Karla Brücknera po galapředstavení národního týmu v Německu vyslechnout dobré zprávy i od svých asistentů v Kladně. Přípravný duel s Vyšehradem se povedl, mužstvo je připravené a odhodlané uspět. „Určitě se každý vítězný výsledek odráží na atmosféře mužstva. Je vidět ještě větší chuť do práce. Když jsem se vrátil z reprezentační akce, tak jsem hned na prvním tréninku cítil dobrou atmosféru. Věřím, že ji přeneseme do nedělního zápasu,“ pochvaloval si trenér Jaroslav Šilhavý.


Kladno má v tabulce o dva body víc než Bohemians a vnímá důležitost utkání. „Hrajeme o šest bodů, nebudeme si nic nalhávat. Neřekl bych ale, že jsme nervózní víc než jindy. Věřím, že budeme mít domácí prostředí. Bohemka má skalní fanoušky a spoustu se jich chystá do Kladna. Tak doufám, že naši budou v přesile,“ přeje si kladenský kouč.


SK Kladno uvolnil vršovickému klubu pro jeho fanoušky 1000 vstupenek, které už se několik dní v Ďolíčku prodávají. A není vyloučeno, že další návštěvy z Prahy si koupí lístky přímo na stadionu. Možná, že po dlouhé době by mohlo být vyprodáno.

Szabo se cítí výborně


Jediný hráč kladenského výběru si vyzkoušel i dres soupeře. Ondřej Szabo před pěti lety pomáhal Klokanům neúspěšně zachraňovat I. ligu, poté za ně hrál i v lize druhé. „Ale proti Kladnu ne, nevzpomínám si. Každopádně se to tam změnilo hodně. Postoupili zpět a budou těžkým protivníkem,“ domnívá se středopolař, jenž přišel do SK v létě na hostování z Teplic a přes nepříjemné zranění v přípravě patří k nejlepším hráčům. V Mostě a doma s Brnem se také střelecky prosadil. „V Kladně se cítím moc dobře. Je tady výborná parta a to, že se mi daří, jehodně zásluhou mých spoluhráčů. Sám bych vážně neudělal nic,“ zůstává nohama na zemi pracovitý motor kladenské zálohy.

K článku je přiloženo audio trenéra Jaroslava Šilhavého.

Více v sobotním Kladenském deníku.