"Hned na Žižkově hrajeme, jak se říká, ošest bodů. Když tam nějaký bod uhrajeme, budeme mít lepší vzájemnou bilanci– ito může být důležité,“ je jasné trenérovi Kladna Jaroslavu Šilhavému. Ten je vzhledem kvelkým zimním změnám vočekávání, jak jeho tým zápas zvládne. „Bude to pro hráče velká zkouška,“ doplnil.

Zkádru mu vypadli členové základní sestavy– do Sparty se vrátivší Jeslínek sKúdelou, do Slavie a obratem do Liberce zamířili Dočkal sGecovem. Navíc mají zdravotníé probléímy oba podzimní stopeři– Killar sFarbákem a také Cigánek. Poslední tři trénovali vtýdnu súlevami a jejich strat je hodně nejistý.

Mužstvo naopak posílili liberecký Hochmeister, jenž by mohl na místě stopera zaskočit, pravý obránce Krob ze Sparty, mladý slávista Jablonský a přece jen zkušenější boleslavský Brunclík. Ti se zřejmě vejdou do základu. „Výsledky vpřípravě nám moc radosti nedělaly, ale přičítám to itomu, že vkádru mužstva došlo kmnoha změnám a ve všech zápasech jsme hlavně zkoušeli a hledali optimální složení. Chci věřit tomu, že ligu odstartujeme lépe,“ přeje si Jaroslav Šilhavý.

Vpodzimním utkání na domácím hřišti SK Kladno zdolal Viktorii Žižkov 3:2 a nejvíce se na tom podílel dvougólový Jiří Jeslínek.

Na Žižkově hrálo Kladna naposledy před dvěma lety ještě ve II. lize. Bylo první vtabulce, ale po dvou zásazích bukače jasně podlehlo.

Pražané narozdíl od Kladna vzimě neoslabili. Odešli jen hráči, kteří nenastupovali, naopak přišli Argentinec Mores, či teplický Koukal. Vyloučena je ale účast vykartovaných Moughfira a Šťastného. Ohrožen je také start na kyperském soustředění zraněného kapitána Straceného. Na hřišti by naopak neměla scházet jedna znejvětších opor Žižkova, odchovanec Kladna Tomáš Procházka.

Podzimní zápas - 3. kolo – 19. 8. 2007

SK Kladno - Viktoria Žižkov 3:2 (2:1)

 

Branky: 14. a 32. Jeslínek, 58. Cigánek - 30. Bukač, 70. Kučera.


Rozhodčí: Racek - Goňa, Dobrovolný. ŽK: Stracený, Labant, Procházka, Novotný. Diváci: 2250.


Kladno: Pavlík - Hoffman, Killar, Farbák, Čáp - Cigánek, Gecov, Szabo, Dočkal (71. Zoubele) - Šilhan (55. Zachariáš), Jeslínek (90. Beneš).

Žižkov: Pařízek- Kučera, Labant, Besta, Šťastný (46. Jambor) - Kušnír, Novotný, Procházka (74. Bažík), Stracený (58. da Silva) - Švancara, Bukač.

Jak mohou nastoupit v neděli

Žižkov: Bartalský - Kučera, Labant (Besta), Kropík, Zengue – Kušnír, T. Procházka, Tinga (Novotný), Koukal (Stracený) – Kalod (Bukač), Švancara.

Kladno: Pavlík – Bartoš, Gross, Farbák, Krob – Hochmeister – Cigánek, Szabo, Brunclík, Zoubele, Jablonský – Semerák.