„Bylo by to pěkné, ale ještě je brzy o tom mluvit,“ řekl občas hrající trenér týmu Jaroslav Topka s tím, že na Kralupy se připravují jako na každého jiného soka. Má však o něm víc informací než o jiných. „Vždycky mají soupeře před námi, takže jsem je párkrát viděl, když jsem sledoval naše příští rivaly,“ přiznal. Před protivníkem mají Lidičtí respekt. „Kralupy mají jednoho šikovného útočníka, dobrou zálohu a horšího stopera. Do plných jim to moc nejde,“ naznačil 42letý Topka základní body možné zítřejší strategie. Zároveň si pochvaluje, že kádr týmu je o poznání širší než loni, tudíž mu nedělají vrásky možné absence.
„Šance jsou vyrovnané. Víc se ale očekává od domácích, kteří před sezonou vyhlašovali jednoznačný postupový cíl. My jsme chtěli být mezi čtyřmi nejlepšími,“ prohlásil borec, jenž coby hráč má odkopané tři sezony ve druholigovém SK Kladno. Nejen naděje na první příčku požene Lidické do zápasu. Byl by to i krásný dárek Romanu Halwigerovi, který se zdárně zotavuje po těžké nehodě.
Před zápasem podzimu proti domácím hovoří aktuální forma. O minulém víkendu dokonce podlehli poslednímu Berounu B (1:2). Pokud ale mužstvo zítra uspěje, budou prý poslední nezdary zapomeněl mít kádr na rozdíl od předešlých kol téměř kompletní, i tak očekává velmi těžký zápas. „Plno hráčů soupeře kopalo vyšší soutěž. Věřím ale, že vyhrajeme,“ uvedl kouč Kralup Josef Košťál. Šlágr kola se hraje v sobotu v 10.15 hodin.

Celé znění článku najdete v pátečním KD.