Majtaník dostal dva góly přes kopírák z parádně kopnutých trestných kopů Libora Volfa a ve 40. minutě dokonce musel hřiště opustit. Rozhodčí Žáková ho vyloučila za zabránění jasné šanci domácího Maška.

Čekal jste, že vítězství v anketě můžete obhájit?

Nečekal. Nicméně když mi naši fanouškové začali říkat, že shánějí hlasy a že jich je dost, začal jsem doufat, že by se to mohlo povést. Fanouškům za to musím moc poděkovat.

Dneska jste se střetl s dalším účastníkem ankety, Josefem Galbavým. Toho jste třeba drtivě porazil…

To je skvělé, protože je to fakt výborný fotbalista. Jenže asi nemá fanoušky, ti rozhodující ankety. Možná mu ublížil i přestup z Vraného do Slaného.

Loni jsme vám předali stejnou cenu a prohráli jste zbytečně s Černolicemi. Letos to dopadlo ještě hloupěji, zápas ve Slaném jste kvůli vyloučení odchytal jen do 40. minuty. Co na to říci?

Těžko povědět. Už jsem asi Maška měl nechat běžet, aby dal gól a já nešel ven. Nicméně už jsme byl v pádu. Kdo chytal, tak ví, že je složité zákrok přerušit. Bohužel, dostanu i trest, navíc jsem paní rozhodčí poradil, ať jde raději k plotně.

Když jsme spolu mluvili po Vašem loňském triumfu, měly Velvary svůj jarní útlum. Teď je tady trochu zase, i když zdaleka ne tak markantní. Ale co se stalo na podzim, kdy jste byli nejlepším mužstvem I. A třídy?

Vedení posílilo tým. Pomohli dva mladíci z roudnické akademie, Herberstein s Dvořákem, ti jsou šikovní. Vrátil se Letko. Bohužel, na podzim jsme dávali šanci, teď už to neděláme. Máme jich mraky jako ve Slaném, ale góly dává soupeř.

Michale, je Vám pětatřicet, po obránci Slavíčkovi a záložníku Šelichovi jste nejstarším hráčem Velvar. Budete chytat ještě dlouho?

Já doufám, že ještě nějaký čas ano. Zhruba do čtyřiceti bych chtěl, zatím se cítím zdravotně celkem v pohodě.

Co nějaké laso pro nejlepšího hráče okresu? Přišlo něco během roku, nebo zůstane jediným krátkým hostováním v kariéře to libčické?

Už bych nikam nešel. Jsem ve Velvarech spokojený. A Libčice mám také rád, chodím tam chytat za starou gardu. Posledně chyběli hráči do pole a já musel do útoku – dal jsem hattrick…

V tom případě jste měl ve Slaném jít na hrot. Ale zpět k ceně, co Vás bude stát?

Něco asi ano, fanoušky a tým musím po sezoně na něco pozvat, nějaké panáčky určitě padnou. A pivo ze Zichoveckého pivovaru vypijeme společně.

Fotbalista Kladenska 2013.