V rámci volební Valné hromady si zvolí podobu nového výkonného výboru okresního svazu (dále VV), jehož členové si určí složení komisí, které jsou v současnosti rozpuštěny.

Jediným kandidátem na funkci předsedy je současný šéf svazu Per Blažej, který s největší pravděpodobností svoji pozici obhájí. K ruce by měl mít v novém volebním období ve VV o dva členy méně než dosud.

„Na šest míst je osm nominací," přiblížil Blažej a prozradil jména nominovaných, která jsou víceméně stejná jako v předešlých čtyřech letech: Adam Kindl (místopředseda svazu), Martin Cílek (předseda komise mládeže), Ivo Janoušek (předseda disciplinárky), Jan Zatloukal (předseda sportovně-technické komise), Vratislav Rubeš (šéf rozhodčích), František Běhounek (sekretář svazu) a Petr Slánský (hospodář svazu).

Nově bude kandidovat předseda SK Slaný Zdeněk Hořejší. „Jsem rád, že do toho jde, tím by mohl být ve výkonném výboru nižší počet rozhodčích," uvedl Blažej.

Po dlouhé době budou změny v kontrolní a revizní komisi. Její dlouholetý předseda Jindřich Chocholatý se rozhodl už nekandidovat. Tady by mělo být složení jasné, na tři místa jsou tři pouze kandidáti, kteří si mezi sebou zvolí předsedu.

Jsou to: František Červenka, nově Martin Šimáček (TJ Unhošť) a také Jozef Kurilla (SK Slaný), který by měl nahradit klubového kolegu Zdeňka Hořejšího. „Oslovil jsem ho, poněvadž nás neustále hlídá, tak ať to dělá oficiálně," usmál se Blažej.

Valná hromada si zvolí předsedu svazu, který okamžitě svolá nový výkonný výbor, jenž si zvolí místopředsedu svazu, sekretáře a určí předsedy jednotlivých komisí. „Je nepsaným pravidlem, že předseda komise je zároveň členem výkonného výboru, není to však podmínkou," řekl Blažej s tím, že osobně si přeje, aby šéfové komisí zůstali stejní.

„Na rovinu říkám, že si nedovedu představit třeba komisi mládeže bez Martina Cílka. Fungují i ostatní komise, i když tam rezervy jsou. Rád bych je oživil novou krví."

Valnou hromadu bude řídit předseda OFS Praha-západ Robert Ploch, mimo jiné také fotbalový delegát.