Z osmapadesáti delegátů se nedostavil pouze zástupce Slavoje Kladno. Klub tak nemohl přímo ovlivnit svazové dění na nejbližší čtyři roky.

Svaz povede nadále třiatřicetiletý rozhodčí první ligy Petr Blažej, který vstupuje do druhého volebního období. Že si v premiérovém vedl ke spokojenosti klubů, svědčí jednomyslný výsledek veřejné volby. „Chci, aby nadále platilo, že jsme tady pro kluby, ne opačně," uvedl staronový šéf.

Dalších šest členů Výkonného výboru OFS Kladno bylo zvoleno tajným hlasováním.

Nejvíc mandátů – 45, obdrželi Slaňáci Martin Cílek a Zdeněk Hořejší, o jeden méně získal Vratislav Rubeš (Žižice), o dva Ivo Janoušek (V. Přítočno). Adam Kindl (Unhošť) měl přízeň 39 delegátů a Jan Zatloukal (Koleč) 36. Ve výboru už nebudou působit hospodář okresního svazu Petr Slánský (32 hlasů) a sekretář svazu František Běhounek (19).

Hospodaření okresního fotbalového svazu za rok 2016 skončilo přebytkem 236 237 korun. Na straně příjmů přibylo na jeho konto 781 860 korun, na straně výdajů zchudlo o 545 623 korun.

Staronový předseda Blažej před začátkem řádné volební valné hromady delegátům připomněl, co se za uplynulé čtyřleté volební období událo a čím si svaz i kluby společně prošly.

+ Svaz změnil adresu. Ze zimního stadionu v Kladně se přestěhoval do útrob stadionu Františka Kloze, kde sídlí fotbalový klub SK Kladno.

+ Lepší komunikace s kluby zavedením e-mailové adresy a přehledných webových stránek OFS. Zároveň byly kluby s předstihem seznámeny s přechodem na složitější elektronický systém, tzv. revoluci.

+ Soutěže zatraktivnily a oživily penaltový rozstřel po nerozhodném výsledku, baráž a možnost střídat pět hráčů místo tří.

+ Změnami prošly soutěže mládeže, zejména přípravek, které hrají mistrovská utkání systémem turnajů. Oživena byla tradice okresních výběrů, což se promítlo do vyšší kvality týmů OFS Kladno.

+ Reorganizace se dotkla před probíhající sezonou také IV. tříd dospělých. Novinkou je nadstavbová část, již odehrají dvoukolově první čtyři týmy tabulek po základní části. Ostatní celky dohrají soutěž jednokolově.

+ Zkvalitnění spolupráce okresního svazu s krajským. Výsledkem byly mimo jiné stovky míčů pro mládež, dále dresy a tréninkové pomůcky.

+ Zlepšená práce svazových komisí. Důkazem je, že vyjma disciplinárky změnily předsedu všechny.