Nejjasnějším se zdá případ Sokola Vraný. Jeho hráči mají svůj postup do I. A třídy ve vlastních rukách, když jim stačí zdolat poslední celek I. B třídy – SK Lány. Jedinou nevýhodou může být, že hrají na hřišti soupeře (ne, 17), ovšem trenér Karel Grabmüller nechce být přehnaně optimistický. „Na jaře nás trochu sráží nervozita, hlavně starších hráčů, což je nečekané a nepříjemné,“ varuje. Ovšem kvalita je jasně na straně jeho mužstva, které by svou roli zvládnout mělo a po dvou letech se tak může vrátit do vyšší soutěže.

Teoreticky blízko postupu do oblastního přeboru jsou Tuchlovice. S Vraným je spojuje jedna věc. Spoustu důležitých bodů na jaře uhrály, ovšem nevyhnuly se zklamání. Nepovedla se jim vystoupení proti největším soupeřům z Milína a Sedlčan, nedávno pak zbytečně ztratily v derby ve Lhotě. A dvě kola před koncem vyměnily trenéra. Josef Bešta nahradivší Oldřicha Bernarda zvládl premiéru proti Hradištku, ale teď musí uspět v Novém Knínu (so, 17). A navíc čekat, že druhé Sedlčany podlehnou v souběžně hraném duelu na hřišti sice prvního, ale už klidného Milína.

Zdá se, že fotbalové zákonitosti ponechají Tuchlovice v I. A třídě i pro příští sezonu…

Posledním ve hře je nejhorší tým Kladenska – Slovan Velvary. Na jaře vybojoval jediný bod ze čtrnácti utkání a nyní hostí druhou Dobrovici. Ta – pokud v sobotu dopoledne uspěje třetí Vlašim B v Libiši, bude muset k postupu do divize také vyhrát. A má k tomu nejlepší předpoklady.

Zaprvé si drží skvělou formu, což potvrdila středečním vítězstvím ve finále Krajského poháru ČMFS proti už jistému vítězi oblastního přeboru – Řevnici (3:2), její druhou výhodou je pak zmíněná nepohoda Slovanu. Ale ten se doma bude chtít rozloučit s fanoušky důstojně, což potvrzuje i hrající asistent mužstva Roman Slavíček. „Aspoň o něco půjde, docela se těšíme,“ hlásí.

Zápas se hraje v sobotu od 17 hodin.