O situaci v Kamenných Žehrovicích informujeme na jiném místě, to však není jediné hřiště ležící u břehu Kačáku. Postižené je také kačické, na němž rovněž leží souvislá vrstva vody.

Dalším je například družecké, kde je sice trávník částečně pod vodou, na vině však je špatná drenáž, která vodu neodvádí. „Mnoho ale neschází, aby z potoku vystoupila. Pak by nám zaplavila nové kabiny, a to by byl průšvih," tvrdí hrající trenér SK Družec Tomáš Blažek a dodal, že sobotní utkání s Libušínem je v ohrožení.

V Žehrovicích je na vině současného stavu špatná údržba vodního toku. V Zákolanech se povodí pochlapilo, proto se Zákolanský potok drží v korytu. „Díky melioraci je dno o jeden a půl metru hlouběji, jinak bychom vodu na hřišti měli," řekl sekretář Sokola Jiří Vašátko.

Ani Dřetovický potok, který vede kolem hřiště Sparty Dřetovice, zatím nevystoupil na břeh. Včera k tomu scházelo půl metru. Sekretář klubu Josef Poucha mladší má jen částečné obavy. „Stát se může všechno, ale nemyslím, že by mohl nějaký problém vzniknout. Navíc máme hřiště trošku z kopce, takže by voda brzy odtekla," řekl.

Poblíž vrbičanského stadionku protéká Skalský potok. Jeho hladina je na hraně, z koryta však v pondělí ještě nevystoupil. Přesto je na hřišti hodně vody. Sekretář místního SK Martin Štěpánek se obává, že čtvrteční dohrávka i sobotní mistrovské utkání jsou v ohrožení. „Trávník je brutálně nasáklý," prohlásil doslova.