I když i Rakovník je určitě průstřelný. V říjnu sice třikrát vyhrál, ale nad třemi nejslabšími mužstvy soutěže – Loděnicemi, Slaným a Týncem. A s jediným silným protivníkem doma prohrál – Černolicím podlehl 0:2.

„Na Rakovník nám to v minulosti nešlo, a to byli v tabulce dole. Navíc náš tým padl na ještě větší herní dno než jsem myslel, že může padnout," říkal po prohře s Velvary zklamaný kouč Zdeněk Mužík a oznámil, že v sestavě přijdou změny.

Hodilo by se uzdravení Šilhana s Himlem, právě tihle dva zásadně ovlivňovali ofenzivu mužstva v úvodu ročníku.

V Rakovníku se hraje až v neděli, sobotním magnetem soutěže bude duel v Tuchlovicích, kam dorazí další ještě nedávno první tým tabulky – Jílové.

Tuchlovice jsou však rozjeté. Ze šesti posledních duelů vytěžily 16 bodů, v tabulce pravdy už jsou na tom lépe než Hostouň (+5), celkově na ni ztrácí jen čtyři body a na Jílové body tři. „Pokud uspějeme, jsme dál ve hře, i když to tak ze začátku nevypadalo. Na Jílové se těšíme," přiznal nedávno čerstvý otec a opora tuchlovického mančaftu Roman Hejduk.

Další čerstvý táta bude dnes zapíjet dceru. David Vedral, předseda Slovanu Velvary, je starším otcem než Hejduk, ale stejně spokojeným.

Což platí nejen o soukromém životě, ale i o fotbalu. Velvary drtí soupeře, vybrakovaly Hostouň, vedou tabulku a teď hostí Poříčí, které venku ještě nebodovalo. „Máme připravenou oslavu, hlavně ať to kluci nepokazí," modlí se.
Zápas o šest bodů čeká borce SK Slaný. Ti v říjnu hráli zoufale, ale konečně mají slabšího protivníka, hrají v Týnci.

Pokud tam nebudou bodovat, stane se jejich situace na chvostu tabulky I. A třídy kritickou. Ale uzdravil se kanonýr Hořejší a nějaký gól by slabé týnecké obraně dát měl.

V I. B třídě je už dnes dopoledne od 10.15 hodin na pořadu v poslední době často až moc vyhecované derby Hřebeč – Velká Dobrá. Nyní by mohlo být ve větším klidu, oba celky totiž disponují hráčskou kvalitou patřící k nejlepším v soutěži. Byť Hřebeč naposledy podlehla v Jedomělicích.

Právě ty míří také na derby. Na hřišti poslední Unhoště to bude pro domácí jedna z posledních šancí, jak aspoň částečně vyžehlit pomačkané podzimní prádlo. Duel bude zároveň soubojem dvou posledních okresních přeborníků.