Po zimní přestávce se opět rozběhla Česká liga dorostů. Na umělou trávu SK Kladno přijel hned na úvod jeden z nejslavnějších klubů v republice - Slavia Praha. Starší dorostenci Kladna se ale svého soupeře nezalekli a slavili vítězství 2:1. „Od začátku utkání kluci předváděli kvalitní a takticky velmi dobrý výkon. Soupeře jsme pustili pouze do dvou šancí a z jedné inkasovali. Naopak my jsme byli daleko nebezpečnější a dvakrát skórovali,“ hodnotil kladenský trenér Jan Pejša.

Mimochodem Jan Pejša zažívá příjemné časy, protože jeho syn Sebastian o víkendu debutoval v prvním týmu Opavy, která porazila ve druhé lize Příbram. Devatenáctiletý Sebastian kopal chvíli také za Kladno, ale je odchovancem slezského klubu, kde Jan Pejša také zanechal nesmazatelnou fotbalovou stopu. Zápas syna sledoval v televizi, ale už v příštím kole jede Slezský FC na Žižkov. A do Opavy by mohl táta vyrazit třeba 3. dubna, kdy tam dorazí na pohár Sparta!

Ale zpět na SK Kladno. Divoké utkání sehráli se Slavií sehráli jeho mladší dorostenci. Brzy inkasovali, jenže pak se jim třemi góly v řadě podařilo soupeři ve skóre odskočit na rozdíl dvou branek. Hosté ale ještě v poslední minutě první půle snížili a dalšími čtyřmi góly ve druhé půli utkání otočili na konečných 3:6. „V prvním poločase jsme ukázali kvalitu, na kterou jsme ale ve druhém nedokázali navázat. Mrzí mě, že si necháme dát tolik branek,“ litoval domácí trenér Jan Procházka.

ČLSD: SK Kladno – SK Slavia Praha 2:1 (0:0)

Branky: Novák, Janega

Sestava: Vajshajtl - Novák, Fajka, Liška, Hoffmann - Hanuščík, Zoubek - Měchura, Janega (82. Pospíšil), Rous (82. Došek) - Fedorovych (46. Eška, 90. Shcheholiev)

ČLMD: SK Kladno – SK Slavia Praha 3:6 (3:2)

Branky: Procházka 2x, Komín

Sestava: Hejkal - Hůla, Požár, Abrham (76. Sikora) - Janát (76. Al-khewani), Jílek, Kejzlar, Mucha, Komín (56. Svoboda), Procházka (52. Maxant), Feřtek (76. Palán)