Slavia – SK Kladno 2:0 (0:0)
Hosté před utkáním netajili, že budou hrát na nulu, která se jim na Strahově podařila i na jaře. Ve směru dopředu chtěli využívat křídelních prostorů odkud měli směřovat centry z kopaček Čápa a Cigánka na důrazného Zachariáše. To se jim v první půli celkem dařilo až na úvod, kdy byli příliš nervózní a Grossem nabídli Pražanům dvě šance v podání Jandy a Vlčka, který neuspěl ani na tři pokusy. Mezitím však přinutila brankáře Vaniaka k výbornému zákroku rána Cigánka z 20 m.
Střed půle už byl vyrovnaný. Slavii v té době podržel Vaniak, jenž vyškrábl z podbřevna hlavičku Grosse a při nejhezčím momentu úvodní části zlikvidoval i nečekanou patičku Zachariáše. Závěr poločasu patřil sešívaným – ve dvou slibných situacích se opět ocitl Vlček.
Pražanům nahrál úvod druhé části, do níž nenastoupil do té doby nejlepší hráč Kladna, David Hlava. „Mám přetržené vazy v rameni,“ smutně konstatoval záložník hostů. Domácí i díky jeho absenci krátce po obrátce rozhodli. V 51. Ivana nahrál za obranu Vlčkovi, který z rohu šestnáctky odcentroval na Volešáka, jenž pohodlně doklepl míč do branky. Po druhé se skóre měnilo v 58. Po faulu Farbáka z pokutového kopu zvýšil Šmicer. A co víc, Kladenští vzápětí přišli o už zbytečně protestujícího stopera (ČK), který zakopl míč a dostal druhou žlutou.
Oslabení a otřesení hosté se pak bránili tlaku favorita a celou čtvrthodinu se nedostali za půlku. Avšak v 77. si také oni vytvořili gólovku. Zachariáš nádherně uvolnil Šelichu, jenž ale trefil pouze Vaniaka. Ještě předtím se blýskl pohotovým zákrokem Pavlík při střele střídajícího Šenkeříka.
Přání slávistických fanoušků, kteří toužili po ještě jedné gólové radosti, zůstalo nevyslyšeno i v nastavení, kdy bombu Šenkeříka zblízka vyrazil výborný Pavlík na rohovýkop.
„Dobrým bráněním a nebezpečnými situacemi jsme Slavii pozlobili, ale po změně stran jsme doplatili na nedisciplinovanost Farbáka. Tím jsme se připravili o šanci. Výsledek je pro nás nakonec milosrdný,“ prohlásil trenér Kladna Jaroslav Šilhavý, jenž se k penaltě, po níž Farbák neunesl pocit křivdy, nechtěl vyjádřit.
Jeho protějšek Karel Jarolím přiznal, že chtěli co nejdřív vstřelit branku a uklidnit se, což se mužstvu podařilo až po přestávce. „Byla to jen otázka času, kdy se dostaneme do vedení. Nakonec nás ale podržel brankář Vaniak. Jsem rád, že jsme po středečním poháru ze Žilinou zápas zvládli.“


Branky: 51. Volešák, 59. Šmicer (p). ČK: 58. Farbák (K).
Kladno: Pavlík – Gross, Killar, Farbák, Hoffmann – Čáp, Hlava (46. Zoubele), Šelicha, Cigánek (64. Beneš) – Zachariáš, Jeslínek (54. Vršajevič).