Dres nováčka třetí nejvyšší soutěže oblékají tři hostující Kladeňáci – obránce Veselý, záložník Křeček a nově útočník Kabele, jenž o víkendu sehrál za mužstvo první zápas (doma Náchod–Deštné 0:1). A co víc. Vlašimský tým od nové sezony diriguje dlouholetý kladenský kouč Zdeněk Hašek.
„Mužstvo se dává za pochodu do kupy. Zápas budeme brát jako přípravu na Mladou Boleslav B. Tři hráče totiž v současnosti máme na mistrovství světa policejních sborů a nebudou ani na zmíněný mistrák,“ uvedl Hašek. Co nejvíc utkání se snaží na úvod sezony odehrát trenér Kladna Jaroslav Šilhavý, který ani v neděli na duel se Žižkovem nebude mít k dispozici kompletní kádr.
Na trest za vyloučení na Slavii si musí do čtvrtku počkat stoper Farbák, krajní obránce Williams se vrátil do Kanady kvůli vážným rodinným důvodům a jeho budoucnost v Kladně se bude řešit po návratu. Střední záložník Hlava si na Slavii natrhl všechny vazy pravého ramene. Zatím bude mít dva týdny ortézu a pak se uvidí co dál.
Dnes i v neděli proti Žižkovu ale budou trenéři moci počítat s hráči, kteří proti Teplicím nesměli hrát, ze severočeského klubu v Kladně hostujícími Szabem a Zoubelem. V neděli ze stejného důvodu nemohli kladenští trenéři poslat do hry hostující slávisty Gecova a Dočkala.
V pátek dojednaný zápas s Vlašimí tak bude sloužit k sehrání mužstva. Jak připustil asistent SK Stanislav Hejkal, zahrají si ve druhé půli i někteří hráči béčka.