Nového sportovního ředitele Slovanu Velvary Vasila Knora už Deník představil. Přichází z Ústí nad Labem a jako Tepličák bude mít k severně položeným Velvarům celkem blízko. Větším překvapením je ale konec Zdeňka Mužíka v Hostouni. V klubu fungoval téměř dvacet let, nejdřív jako trenér A mužstva, které dostal z okresního přeboru do I. A třídy, pak po krátké odmlce jako sportovní manažer pomáhal týmu probojovat se až do třetí ligy.

Proč přesně zkušený odborník na postu sportovního ředitele končí, to klub v oficiálním sdělení nekomentoval. Zdá se však, že rozchod proběhl kulturně a ve shodě.

„Na období v Hostouni budu vzpomínat jen v dobrém. Potkal jsem tu hodně fajn lidí a působení v klubu se pro mě stalo srdeční záležitostí. Po téměř dvaceti letech jsem však začal cítit, že je čas skončit a po debatě s Jirkou Hondlem jsme se domluvili na ukončení mého působení,“ řekl ke svému odchodu Zdeněk Mužík.

Vasil Knor ještě jako sportovní ředitel FK Ústí nad Labem - teď už je ve Velvarech
Velvary mají sportovního manažera, zalovily v ústeckých vodách

Šéf klubu Jiří Hondl byl také pozitivní. „Zdeňkovi upřímně děkuji za letitou spolupráci a odvedenou práci ve prospěch klubu a věřím, že někdy v budoucnu se jeho kroky opět protnou se Sokolem Hostouň, tak jako již několikrát. Zároveň mu osobně za sebe a myslím, že mohu i za celý klub, přeji úspěch v jeho dalších profesních krocích, tak spokojenost a naplněnost v osobním životě,“ napsal Hondl na stránkách klubu.

Hostouň navíc potvrdila, že jako šéftrenér mládeže v klubu skončil celkem logicky Zdeněk Hašek, jenž se chce soustředit na trenérskou práci v SK Kladno, kde podepsal dohodu na přelomu roku. Končí také trenér B týmu mužů Miroslav Mokroluský.

A kde se mohou manažeři měnit ještě? Hovoří se o Hřebči i SK Kladno, kde by podle zvěstí linoucích se od sobotního fotbalového plesu mohli opustit svoje místa Štěpán Sádecký a Michal Dyml. Vedení klubů tyhle zprávy zatím nechtějí komentovat, Štěpán Sádecký také ne. Michal Dyml je na dovolené. Jasno by však mělo být do příštího týdne.