Právě Novák má ve vedení Bohemky bývalé spolužáky i přátele. I proto na možnost spolupráce formou farmy kývl, ač ji ještě nedávno zatracoval. Nelíbila se mu možnost diktátu výše postaveného celku, který by mohl do Kladna na mistrák poslat třeba pět hráčů a přesně říci, odkdy dokdy budou hrát. "To by se nám kvůli našim mladým hráčům vůbec nelíbilo a v podobě kooperace s Duklou jsme to tak trochu zažili. Nicméně s Bohemkou je to úplně o něčem jiném - o spolupráci vyhovující oběma stranám," slibuje.

Co by tedy tedy obě strany mohly využít?

Kladno by třeba mohlo postavit do svého základu odchovance a miláčka tribun Václava Kalinu, který letos do Bohemky přestoupil ze Mladé Boleslavi. Stačí, aby Kalina pykal v lize za žluté karty. "Ta možnost by u samozřejmě byla," tvrdí Novák.

Ale posily by mohly naskočit do všech řad. Třeba při zranění gólmana se kolikrát zkušený náhradník hodí.

A koneckonců i Klokani by mohli nějak profitovat. Určitě by ve II. lize rádi někdy využili služeb třeba zkušených plejerů jakými jsou Tomáš Procházka, Pavel Bartoš nebo Lukáš Hajník.

"Možností je víc, třeba i to, že by na nějaký vybraný duel přijel kotel Bohemky a oživil by atmosféru v hledišti. Teď je ale potřeba věc nejprve dotáhnout papírově, je to však na dobré cestě. Příští týden by mohlo rozhodnutí padnout," dodal Eduard Novák.