Mistr v pojídání párků

Český lev Beroun dokázal v krajském přeboru porazit nováčka útočící na postup Sokol Hostouň, což bylo překvapení, ale zajímavější bylo komentování hlasatele s řeckými předky Achillease Vlachopulose. Při čtení domácí sestavy přidal někdejší rozhodčí i jeden košilatý vtip, za který se pak omluvil. A tak po utkání si dal s chutí párek, aby kamarádům připomněl, že právě on je nedávným vítězem soutěže v pojídání párků.

Bufetář i střelec
Ne všude mají v areál hřiště bufet, ale v Brandýsku na Kladensku ano a jeho provozovatel dává góly podle toho, zda se u něho na hřišti právě hraje. Na vysvětlenou: Jiří Vaněk se z Brandýsku na Kladensku vrátil po letech do mateřské Kolče, s níž kopával i krajský přebor. A i teď ve třetí třídě září. Na jaře už nastřílel deset branek, a to odehrál pouze polovinu zápasů. Právě kvůli zmíněnému bufetu v Brandýsku. Když dojde k souběhu utkání, dá prostě přednost byznysu. V sobotu jeho tým deklasoval Olovnici 10:2 a Vaněk se na tom podílel přesnou polovinou pěti branek.

Naposledy chytal v žácích
Záložník Menčl z Vitany Byšice z Mělnicka před utkáním I. B třídy proti Lužci vůbec netušil, co ho čeká. Už po dvanácti minutách musel nahradit zraněného brankáře Schneidera. Náhradník nebyl, a tak si musel mezi tyčemi zavzpomínat na dobu, kdy chytal v žácích. A vedl si skvěle. Udržel čisté konto, jen ho mrzelo, že spoluhráči žádný gól nedali.

Otevřou školu penalt?
Čtyři týmy SK Benešov kopaly o víkendu penaltové rozstřely, ale hned tři z nich v boji o druhý bod neuspěly. Penaltový rozstřel nezvládli muži v Chrudimi i oba mladší dorosty. Jen starší dorost slavil vítězství nad Sokolovem. Vypadá to, že V Benešově budou muset otevřít penaltovou školu. Nejvíce byli naštvaní po utkání v Chrudimi muži, kteří v poločase vedli už 3:0, ale ve druhé části o náskok přišli a nezvládli ani penalty.

Rozhodčí jistil porážku
Tak by mohli utkání okresního přeboru Příbramska nazvat fotbalisté Kosovy Hory s Luhy. Nejdříve si dali vlastence a potom se jim o další gól postaral brankář s rozhodčím. Gólman Kosovy Hory ve snaze míč rychle rozehrát trefil rozhodčího a od něho se míč odrazil k útočníkovi, který do prázdné branky skóroval. Jak se říká, pro Kosovu Horu to byl den blbec.