"Dlouho jsme zvažovali kam vyrazíme, neboť se nabízel turnaj i v holandské Bredě, ale ten byl pouze pro chlapce, proto volba padla na Itálii. Turnaj slibuje zajímavé soupeře od Juventusu přes Ajax nebo Atletiko Madrid. Byli jsme rádi, že pořadatelé na naši účast po delší době kývli. Pro kluky i holky to bude velký zážitek a fotbalová změna," je rád trenér Ivan Novák.

Podle něj bude daleko těžší prosadit se v chlapecké kategorii, kde se v minulosti tohoto turnaje neprosadily ani velké české týmy. Mezi holkami naopak Novák čeká vítězství a hlavně zábavu.

Zákolanský klub předvede v Itálii i jednu specialitu, ukázkový freestylový trénink, který si pořadatelé speciálně vybrali pro vystoupení na ploše hlavního stadionu. "V Zákolanech přidáváme ke standardním tréninkům i ty zábavné ve freestylu a jiných fotbalových technikách. Všechny naše děti jsou vybaveny nadstandardními dovednostmi, takže se soupeřů rozhodně nebojíme. Pořadatelům se líbila naše ukázka, takže nás vyzvali, abychom ji předvedli," usmívá se Ivan Novák, podle něhož se děti už teď na vystoupení těší. Prohlédnout si ho mohou i čtenáři na klubových stránkách Fotbalu Zákolany foza.cz.

"Rádi se bavíme a inspirujeme ostatní," uzavřel Ivan Novák.

| Video: Youtube

close Reprezentantky OFS Kladno. info Zdroj: Fotbal Zákolany zoom_in Reprezentantky OFS Kladno.