Vedení svazu znepokojuje narůstající agresivita na hřištích. A to i hráčů vůči sobě.

„Není to otázka jen našeho okresu, jedná se o globální záležitost. U nás je to umocněné tím, že máme spoustu mladých rozhodčích, kteří dělají chyby jako hráči, reakce jsou tomu ale nepřiměřené," řekl Blažej s tím, že za svého působení ve funkci předsedy takový start sezony nepamatuje.

„Rád bych tímto apeloval na hráče, funkcionáře i diváky, aby opravdu byli soudní a krotili své emoce," uvedl Blažej a dodal, že pokud mladí skončí, nebude mít soutěže kdo řídit.

„Situace je kritická, už takhle máme problém obsadit všechna utkání," podotkl současný prvoligový sudí a litoval, že i z výše uvedených důvodů skončili někteří zkušení soudci, například jiný ligista Jiří Adam.

Ale co když bude mladý arbitr vyrůstat ve sterilních podmínkách? Neodrazí se to na jeho nepřiměřeném sebevědomí, od čehož je krůček k aroganci moci?

„Určitě si pohlídáme, aby nenarostli, to by bylo kontraproduktivní," slíbil Blažej a upozornil, že s mladými soudci pracují. Například zakoupili kameru, která bude snímat až dvě víkendová utkání, jež s mladými rozeberou.

Předseda svazu nechápe, že situace došla tak daleko, že dvě hodiny po utkání vyhrožuje hráč pomocí sociální sítě mladému rozhodčímu fyzickou likvidací.

„Ano, byla to nerozvážnost, kam to ale bude spět?" ptá se Blažej a dodává, že zatím nepomáhají ani vysoké tresty vynesené disciplinární komisí.