„Uvažujeme, nebo spíše zatím diskutujeme o možnosti zavedení barážových utkání, která by mohla soutěže zatraktivnit. Jelikož se názory na toto téma různí, tak by mě zajímalo, jak by se na to dívala široká fotbalová veřejnost," uvedl Blažej, jenž by rád zjistil, zda by to fotbalové prostředí vnímalo jako pozitivní prvek nebo naopak by se k tomu stavělo negativním způsobem.

Konkrétně jde o dodatečný souboj o postup či setrvání v dané soutěži, jenž by doplňoval klasický systém postupů a sestupů.
Oživení by to přineslo zejména ve IV. třídách, kde se často stává, že po polovině odehraných zápasů již není, o co hrát. Okresy, kde se již baráže konají, hodnotí jejich zavedení velmi pozitivně.

Blažeje zajímá názor všech lidí, kteří se okolo okresního fotbalu pohybují. Pohled široké veřejnosti by pak zásadně ovlivnil rozhodování Výkonného výboru OFS Kladno.

Baráž o účast ve III. třídě dospělých by se hrála následovně: poslední přímo nesestupující družstvo v konečné tabulce III. třídy skupiny A se utká s prvním přímo nepostupujícím družstvem v konečné tabulce IV. třídy skupiny A. Poslední přímo nesestupující družstvo v konečné tabulce III. třídy skupiny B se utká s prvním přímo nepostupujícím družstvem v konečné tabulce IV. třídy skupiny B.

Baráže o účast v okresním přeboru dospělých by se hrála mezi posledním přímo nesestupujícím družstvem v konečné tabulce okresního přeboru a lepším prvním přímo nepostupujícím družstvem z konečných tabulek III. třídy skupin A a B.

Konání této baráže by bylo podmíněno tím, že z I. B třídy by sestoupilo maximálně jedno družstvo z Kladenska.

Barážová utkání by se hrála formou dvojzápasů s tím, že první utkání budou sehrána na hřištích družstev z nižších soutěží.

Připojte se k hlasování na našich webových stránkách. Hlasovat můžete do pátku 21. června do 10 hodin. 

Jste pro zavedení fotbalových baráží?