Doksy už před pár lety dokázaly v podobné pozici ve Slaném vyhrát 3:1. Tehdy jim pomohlo, že trenér Jiří Škvára nasadil do brány veterána Zlatu (kdo tehdy mohl tušit, že bude chytat dodnes, ale už na Braškově), Slánští také nestačili na obra v útoku Mošničku.

Jenže v téhle sezoně už syn Jiřího Škváry Martin sice v bráně problémy nemá – tam se může spolehnout na duo Kieryk – Rouček, ale v útoku vysokého střeleckého zabijáka typu Mošničky nenašel.

Pro dokreslení se stačí podívat do tabulky střelců, v níž jsou nejlepší Dokesáci až za nejlepší stovkou kanonýrů – J. Škvára, Větrovec a Zlata dali pouze tři branky. Zatímco slánské duo Galbavý – Hořejší celkem 25 (13+12)! A to v zimě přišla posila – Nigerijec Ahmed, který hned rozhodl první jarní mač v Libici.

„Naše koncovka je kapitola sama pro sebe. V úvodu přípravy se zdálo, že se to může zlomit, ale postupem doby jsme se dostali tam, kde jsme byli," hlesl v závěru přípravy trenér Doks Martin Škvára.

Ten navíc ze svých svěřenců nedostal v prvním jarním zápase proti Dlouhé Lhotě ani bojovnost, to už však s největší pravděpodobností podruhé za sebou nedopustí.

Při srovnání obou mužstev se ještě jednou vrátíme k zimnímu posilování. Zatímco Slaný přivedlo zmíněného Ahmeda, který roky zářil v Brozanech a naposledy pomáhal také v divizi Krupce, tak Doksům se na přestupovém poli nedařilo. Jejich největší hvězda Petr Junek se na poslední chvíli rozmyslel a zůstal v rakouském angažmá.

„Pro mě jako trenéra je důležité, že má dost početný kádr a hlavně – hráči, které pošlu na hřiště během utkání, hru mohou ještě zlepšit," říkal trenér Slaného Martin Nový po zápase v Libici, který právě střídající borci rozhodli.

Čili karty jsou před sobotním zápasem rozdány a kdo drží trumfy, to také víme.

Naštěstí se bude hrát fotbal a tam je výsledek předem vždy nejistý.

Už proto stojí za to sobotní magnet fotbalového víkendu ve Slaném navštívit.