Kladno – Slavia 0:1 (0:1)
Téměř vyprodaný stadion Františka Kloze (3750 diváků) v první půli viděl aktivní Pražany, zatímco domácí si viditelně dávali pozor, aby se v první řadě nedopustili přehmatu v defenzivě. Míč se tak většinu času pohyboval na polovině Kladna, které dlouho odolávalo akcím Pražanů. Nejnebezpečnější byly situace, kdy Pavlík na poslední chvíli zachraňoval před dotírajícím Tavaresem a posléze vytlačil na roh i krásnou střelu Pudila.
Až po půlhodině začali být nebezpeční i domácí, a to hlavně díky rychlému a technickému Vršajevičovi. Po jeho centru Semerákova sražená střela skončila rohem a po něm z voleje střílel vedle Bartoš. Ve 40. minutě však uhodilo před jejich bránou. Po rohu Volešáka v souboji s Pudilem prodloužil míč před vlastní branku Vršajevič, v těsné blízkosti zadní tyče neuhlídal Cigánek skákajícího Šmicera, a protože pozdě přišel i brankář Pavlík, bylo to 0:1.
„Ze začátku jsme měli před soupeřem až moc velký respekt. Paradoxně ke konci půle, kdy jsme měli dobré záblesky jsme inkasovali. Tým jako Slavia, když se dostane do vedení, tak je to složité,“ konstatoval trenér domácích Jaroslav Šilhavý. Ve druhé půli vyběhlo na trávník jiné, mnohem odvážnější Kladno.
Nejprve sice hosté po Jeslínkově chybě dvakrát nepropálili jeho obranný val, ale pak po dvou Cikánkových uličkách zasahoval Vaniak. Poprvé těsně před Szabem a podruhé kryl pěknou střelu Semeráka. Na zajímavějším průběhu druhé půle přidala i střela slávisty Ivany, s níž si na zemi poradil Pavlík. V 70. si diváci zlobili na Szaba, jenž v přečíslení neviděl vlevo zcela volného Cigánka.
„Za druhou půli si kluci zaslouží pochvalu. Odehráli ji s velkým nasazením a touhou vyrovnat. Nakonec se nám to v závěru mohlo podařit,“ prohlásil Šilhavý. V nastavení totiž mělo Kladno několik standardek. Na závěrečné dvě v podání Szaba se vydal i brankář Pavlík a při té poslední málem přišlo vyrovnání. Hlavička Killara se ale mezi tyče nevešla. „Pro Slavii by to ale bylo kruté,“ přiznal Šilhavý.