Loni spolu svedly první dva souboje v okresním přeboru. Oba o dvě branky vyhrály Doksy, jež v sobotu svého rivala hostí v 5. kole soutěže. Předzápasová teorie hovoří jasnou řečí. Letošní suverén soutěže by měl Hřebeč (5.), která však měla těžší soupeře, porazit i potřetí. Ta však rozhodně nemíní prodat kůži za nějakých pár šupů.
„Chceme každopádně bodovat. Další ztrátu si nemůžeme dovolit, protože bychom přišli o kontakt s čelem tabulky, a to v našich plánech není. Už tak jsme hodně ztratili,“ prohlásil hrající trenér Hřebče Miloslav Skalický s vědomím, že v řadách soupeře je mnoho fotbalistů se zkušenostmi z vysokých soutěží. „My ale také máme šest sedm hráčů, kteří prošli divizí a ČFL. Kádr je tedy kvalitní, avšak ne tak široký. Soupeř má navíc výhodu, že jeho tým je déle pohromadě,“ upřesnil.
Vzájemné zápasy mívají náboj a podle Skalického tomu v sobotu nebude jinak. Jeho svěřenci však patří mezi méně zkrotné týmy. Nebude to v případných vypjatých okamžicích nevýhodou? „Je pravda, že jsme spíš labilnější, ale v těžkých zápasech se umíme soustředit na fotbal. Záleží, jaký metr rozhodčí nasadí,“ dodal Skalický. Připomeňme loňskou perličku: Rozzlobení hřebečtí borci po utkání na Doksech rozkopli v kabině koš a v odvetě soupeři při nástupu hráčů předali nový!
Dokeský tábor hlásí kompletní sestavu vyjma stále rekreujícího se brankáře Zlaty. „Doufám, že nás soupeř prověří,“ řekl trenér Doks Jiří Škvára.
Zajímavý souboj by se mohl odehrávat v Knovízi (4.), kde se představí největší překvapení podzimu – Kamenné Žehrovice (3.). Šesté Pchery hrály před týdnem ve Hřebči hodně oslabené (1:6), pokud si dokáží spravit chuť na Hostouni (2.), budou kanóni. Na Spartě se střetnou dva celky s nejhorší bilancí vstřelených branek, domácí (7.) hostí Tuchlovice B (13.). Na horkou otvovickou půdu se zajede ohřát Slovan (8.), který asi nečekal, že po čtyřech kolech bude v tabulce pravdy v minusu. Domácí (10.) mu určitě nedají zdarma ani píď hřiště. Deváté Kročehlavy hostí poslední Slavoj. Jak si mladí hosté poradí se zkušeným soupeřem a obrovským hřištěm? V neděli se hraje jediné utkání. Kuriózní na něm je, že se střetnou celky s navlas stejnou bilancí! O jedenáctou příčku se dělí Novo s Libušínem.

Celý článek najdete v pátečním Kladenském deníku