Velvarské čeká nabroušený sok z Velké Dobré
Zbytečně ztracené b ody doma s Příbramí (3:3) budou Velvarské možná dlouho mrzet. Tým přitom vedl 3:0. Ukázal ale, že při návratu Maška do sestavy je schopen ohrozit v útoku každého. "Jenže musíme přidat větší zodpovědnost, vůli a agresivitu," burcuje hrající asistent Slovanu Roman Slavíček, podle něhož bude na Dobré těžké bodovat. "Mají dost dobrý tým, my navíc pojedeme bez Majtaníka a Pflegera. Ale vyhrát by bylo skvělé, nemuseli bychom se třást do posledního kola," zasnil se Slavíček. Druhá strana je také razantní: „Budeme hrát naplno, nebojte se. Máme jim za podzim co vracet,“ slibuje asistent trenéra Čechie Radek Duda a naráží tak na způsob vedení zápasu rozhodčími, který se borcům Čechie (prohráli vysoko 0:3), vůbec nezamlouval.


Tuchlovice budou opatrné
V o něco lepší pozici než Velvary jsou tuchlovičtí fotbalisté, ktedří dvakrát v řadě vyhráli a posunuli se na 10. místo tabulky. Míří ale do Mělníka, jenž hraje rovněž o záchranu. „Samozřejmě se pokusíme alespoň bodovat, ale když uvidíme, že to prostě nemá cenu, budeme se snažit dohrát alespoň bez vyloučených. V posledním kole hostíme Spartak Příbram, který musíme porazit,“ plánuje sekretář Tuchlovic Martin Karnolt.


Slánští měli jiné myšlenky
V I. B třídě se oba adepti na postup představí na Kladensku. Dosud druhé Slaný už dnes odpoledne, když hostuje na hřišti posledního Slovanu Kladno. Bodovat je povinností, nicméně slánským klubem otřásla v závěru týdne tragická událost. Automobil dorostenců mířících k mistrovskému duelu do kolína havaroval a jeden s pasažérů, Milan Cífka, nehodu nepřežil. „V takových chvílích vám dojde, že o výsledky a řevnivost na hřišti nejde. Milan byl přitom hodně talentovaný, šikovný kluk,“ smutně říká kouč Slaného Rony Tauš.

 

Domácí Slovan nehraje v poslední době špatně a mohl by favorita pozlobit. Museli by ale eliminovat jeho největší přednost – rychlost.
To druhý kandidát na postup – Lhota, předvádí fotbal z jiného těsta. Řada technicky výtečně vybavených borců tvoří zajímavý soubor, jenž zvládl dohrávku s Městečkem a nyní hostí Hostivice. Ty zdaleka nejsou zachráněny, a tak musí bojovat naplno. Trenér Lhoty Vladimír Hodan může být spokojen se svým čtrnáct dnů starým tahem – vytažením stopera Čurdy na hrot útoku. Čurda tam góly dává i připravuje. „Někoho velkého jsme tam potřebovali a skutečně to funguje,“ mne si ruce Hodan.


Zvedne se Slavoj ze dna?
Na případnou porážku Hostivic budou čekat borci Slavoje Kladno. Ovšem pouze v případě, že už dnes dopoledne zvládnou duel proti už zachráněným Mutějovicím. Po posledním propadáku Slavoje v Lužné byl ale kouč a zárověň předseda klubu Tomáš Hroneš silně rozladěný. „Zatím to příliš nevypadá, že hrajeme o záchranou. V Lužné se všichni v kabině o převku hecujeme a pak to skončí fiaskem. Hráči neplnili praktivcky nic z toho, coi jsme si řekli. A to se stále opakuje, jsem z toho unavený,“ nezastírá Hroneš krizi Slavoje.