Na první pozici přezimuje tým Sokola Hostouň. Jeho náskok mohl být ještě vyšší, kdyby zvládl závěr podzimu. V posledních třech zápasech totiž dvakrát prohrál. Litovat může i do vítězného konce nedotaženého souboje s Doksy (2:2). „Chtěli jsme bavit diváky útočným fotbalem, a to se nám myslím povedlo. Trošku jsme měli problémy s hrou dozadu. Máme však úzký kádr, což se projevilo ke konci podzimu, kdy se do hry promítly únava a zranění,“ řekl trenér Pavel Filip, jenž v Hostouni zřejmě skončí.
Přes tři kontumační prohry (odvolání bude v pátek řešit ČMFS) je na druhém místě SK Doksy, jenž v případě pozitivní zprávy povede o šest bodů. I bez nich je v očích veřejnosti nejvážnějším adeptem postupu. Tým potvrdil roli největšího favorita a na hřišti podlehl pouze v Kročehlavech, kde se mu nedaří. Druhou ztrátou, vlastně ziskem, byla remíza v Hostouni. Dokesští většinou dokazovali, že výkonnostně jejich tým do okresního přeboru nepatří. Nejvíc to pocítili soupeři, kteří hráli v jejich prostředí. „Byl jsem naprosto spokojený vyjma utkání ve Pcherách, kde jsem se za výkon mužstva styděl. Jinak jsem tým chválil a byl na něj pyšný. Na naši hru se dalo dívat,“ uvedl trenér Jiří Škvára.
Třetí příčku si nakonec pronajal Slovan Kladno. Celek, jenž sestoupil z I. B třídy, tušil, že ho v okrese nečeká nic jednoduchého. „Nepočítali jsme, že bychom se hned vrátili,“ prohlásil trenér Tomáš Černý, který jde cestou omlazování. V posledním kole v Hostouni (2:0) nastoupilo šest hráčů okolo dvaceti let. „Mrzí mě prohra s Novem, kdy jsme hráli špatně, a další porážka v Libušíně, kde jsme nedali řadu šancí. Stále se nemohu vyrovnat s výkonem rozhodčího v nerozhodném utkání se Hřebčí,“ dodal Černý a připomněl, že jeho tým se musel obejít bez střelce Stolára, který byl na hostování ve Velké Dobré.
Kročehlavské Kablo je čtvrté a jako jediné získalo skalp Doks, nutno dodat, že byl zasloužený. Tým s nejlepší defenzivou se opíral o výkony brankáře Pergla, co mu však schází, je výraznější střelec. Jako málokoho trápila Kročehlavské marodka, takže museli spoléhat na pomoc dorostenců. „Stále nám chybělo šest sedm lidí, z tohoto pohledu je čtvrté místo výborné, a to ještě máme o utkání méně,“ řekl trenér Zdeněk Muláček, jenž k týmu přišel před sezonou.
Největším pozitivním překvapením podzimu je Sparta Kladno. Celek před soutěží pasovaný na boj o záchranu je pátý. S výkony mladíků a postavením v tabulce tudíž může být kouč Pavel Bohatý spokojený. „Mužstvo je sice mladé, nicméně o rok zkušenější, protože podobný kádr hrál i loni. Nenapadlo nás ale, že bychom mohli být pátí. Schází nám ovšem góly Ráce, po jeho odchodu nemáme střelce. Na druhou stranu málo inkasujeme,“ řekl Bohatý, jenž si pochvaloval tréninkovou morálku. Přiznal, že bez dorostenců by sotva mohla Sparta hrát.

Šestý nováček SK Otvovice v létě dobře posílil. Těžil hlavně z příchodu zkušeného Geyera (měl prsty ve většině branek), jenž spolu s Denkem patřil mezi největší osobnosti týmu. „Otevřeně říkám, že jsme se báli. Bylo hodně těch, kteří se ptali, co tam budeme dělat. Myslím, že naše odpověď byla rázná,“ řekl trenér Petr Zábranský s tím, že vedle zmíněných borců zaslouží pochvalu i ostatní hráči
Sedmý Sokol Knovíz v létě opět posílil a zase měl nakonec problémy dát do kupy jedenáct lidí. „Je to velké zklamání a rozčarování,“ přiznal trenér Jaroslav Drbal. Z posil nesplnil očekávání František Líman, jenž se v Knovízi na utkání ukázal jen vzácně. Dalším problémem je vyšší věk týmu, s nímž přichází zranění, a důležitější priority hráčů jako jsou rodina a zaměstnání. „Máme hodně hvězd a málo bojovníků,“ prohlásil Drbal, který nedávno předal pozici kouče Romanu Novotnému.
Osmý SK Kamenné Žehrovice podobný podzim dlouho nepamatuje. Dlouho se pohyboval v popředí tabulky, v závěru podzimu ale doplatil na užší kádr. „Vypadli Šroba, Duda a brankář Toncar. Museli za ně hrát starší kluci a také hráči z béčka,“ uvedl sekretář Rosťa Kopačinský, který litoval, že mužstvo doma zbytečně ztratilo pět bodů remízou s Libušínem (1:1) a porážkou s Hostouní (3:4). „To jsou naše černé můry,“ dodal.
Žádné velké nadšení nepanuje v SK Hřebeč. Deváté místo je daleko za očekáváním ambciózního klubu, jenž měl v plánu atakovat nejvyšší příčky. „Problémy jsme měli venku, kde se nám tradičně nelíbily výkony většiny rozhodčích. To je ale neprůstřelné. Jsou stadiony kde se prostě nemůže vyhrát. To je jedna věc, druhá je, že máme nedisciplinovaný tým,“ na rovinu řekl hrající trenér Miloslav Skalický.
Jiné představy měl i Baník Libušín opustivší předposlední pozici až po sérii tří výher v závěrečných třech kolech. Podle slov sekretáře Milana Drahoše za tím stojí přerušení činnosti střelce Břeha, počáteční absence Sucharského, nehrál další obránce Joňák a když se k tomu připočte záložník Kopřiva, který odkopal jediné utkání, je Baník tam, kde je. „Alespoň jsme zapracovali mladé, perspektivní hráče,“ našel Drahoš pozitivum.
Jedenáctou příčku drží druhý nováček, rezerva Tuchlovic. Týmu, jenž poslal do bojů suverénně nejvíc hráčů, včas pomohli hráči áčka, tudíž na tom není až tak špatně. Za zmínku stojí parádní výkon ve Hřebči (2:0), na druhou stranu doma prohrál s Novem (1:2).
Na ne vždy dobrý přístup hráčů doplatily Pchery. Výhra v 8. kole v derby v Knovízi bohužel mužstvo nepovzbudila, Od té doby čtyřikrát prohrálo a opustilo první polovinu tabulky.
Na Novu Kladno s nadsázkou litují, že přebor není výhradně složený z kladenských týmů. V derby je totiž nejúspěšnější, když ztratilo pouze domácí prohrou se Spartou (0:1). S ostatními soupeři bodovalo jen v Tuchlovicích (2:1)! Největším problémem mužstva, je, že na podzim nemělo stabilního trenéra.
Suverénně poslední Slavoj po sestupu z I. B třídy doplatil na letní pouštění žilou. Mladé nevyzrálé mužstvo se ale ke konci podzimu přece jenom zlepšilo. Bylo to i zásluhou příchodu zkušeného brankáře Douši, jenž dokázal srovnat obranu tak, aby tolik neinkasovala.