„Na to, že sotva skončily soutěže hrané na trávě a děti ještě nejsou zvyklé na tělocvičny, měl turnaj velmi dobrou úroveň,“ chválil Petr Maňkoš z SK Kladno, jenž byl hlavním pořadatelem Čížek Cupu. Mimochodem firma Čížek zabývající se výrobou kuchyní na míru pomohla i proto, že její spolumajitel Martin Maxant za Kladno hrával a nyní v SK působí jeho synové.

Skupinu A ovládly Doksy, když zdolaly i zmíněné Kladno 3:2 a pod vedením výborného obránce Jakuba Kostky, jemuž pomáhal pro změnu vynikající záložník Marcel Kedroň, předváděly nejkompaktnější fotbal. Zůstaly za nimi kromě Kladna i třetí Lhota a čtvrté Velké Přítočno.

Druhou skupinu B ovládli fotbalisté SK Slaný před Hřebčí, Unhoští a Švermovem.

Čtvrté kolo MOL Cupu: Velvary (v modrém) doma podlehly Opavě 1:2.
Velvary historii nepřepsaly, v poháru jde dál Opava. Měl Klíma pískat penalty?

Rozhodlo play-off, kde se oproti skupině zlepšil SK Kladno a přehrál Slaný 1:0. Doksy si poradily s Hřebčí 2:0. V soubojích o medaile tak na sebe narazily celky ze skupin zajímavé je, že tentokrát slavily ty, které v úvod Čížek Cupu prohrály. Hřebeč přemohla Slaný 2:1 a brala bronz, Kladno po remíze 1:1 s Doksy vyhrálo penaltový rozstřel. „Ve skupině byly lepší Doksy, ve finále podle mne Kladno,“ mínil Petr Maňkoš.

Ten vyhlásil také nejlepší hráče turnaje. Tím byl Adam Kedroň z Doks, nejlepším brankářem byl Alex Brynda, jenž skvěle držel tým z Velkého Přítočna a nejlepším střelcem Nazar Boloteniuk ze Hřebče.

Příprava v Olovnici: Velvary (v modrém) přehrály Kladno 4:3. Zdeněk Folprecht
Folprechtovo rozhodnutí respektujeme, zní z Kladna. Tuchlovice se na posilu těší

Trenér vítězů Adam Cimrman byl rád, že nekompletní tým překonal i herní nepohodu. „Od začátku se nám moc nedařilo a kluci to dobře věděli. A já si strašně moc cením toho, že i tak se kousli a překonali to. Něco jsme si před rozhodujícími zápasy řekli a pak už jsme byli lepší jak proti Slanému, tak i proti Doksům,“ těšilo mladého kouče.

A ještě parta vítězů z SK Kladno jmenovitě: Šimon Liška, Oliver Josef, Tobiáš Nachtigal, Saliou Dia, David Lacko, Tomáš Černý, Tomáš Prágr a Michal Bílý. Plus trenéři Adam Cimrman a David Klier, jehož pěknou fotogalerii z turnaje si můžete prohlédnout.