Fotbal Lhotu baví, to bylo vidět z pohody celého plesu, jehož důležitou součástí bylo jako vždy slavnostní vyhlášení anket o nejlepší hráče roku. Vzhledem k počtu mládežnických týmů i tomu, že klub loni získal největší úspěch své historie – vyhrál krajský přebor mužů, bylo vyhlašování o to zajímavější.

V minipřípravce se stal vítězem Marek Dolejš, v mladší přípravce Adam Burgr, ve starší přípravce Max Zámyslický, v mladších žácích Míra Znamenáček, ve starších Vojta Horák a mezi dorostenci Petr Kopuletý. „Vítěze mládežnických kategorií vybírali trenéři, pouze ve starší přípravce nechali hlasovat mezi sebou samotné hráče,“ vysvětlila jedna z hlavních organizátorek plesu Veronika Mantlíková, jejíž táta Jaromír Čermák zvaný ve Lhotě „Vomajda“ jako frontman skupiny Černý brejle zajistil se svou hudební formací dobrou muziku po celý večer.

Ale zpět k vyhlášení nejlepších zelenobílých borců. Matyáš Kudela se se šesti góly stal nejlepším střelcem áčka (Maty musí přidat), v béčku si hrál na Ronalda Jaroslav Nedvěd. Pozor, gólů dal hned 19!

Anketa o nejlepší fotbalisty A týmu, B týmu a objev roku 2019 byla rozdána mezi samotné hráče, funkcionáře a fanoušky a odevzdáno bylo celkem 63 anketních lístků. Objevem roku se stal Marco Veliký (12 hlasů), jehož pustila do Lhoty Hřebeč.

Nejlepším hráčem áčka (raději) zvolili Martina Šalamouna, přece jen je i hrajícím trenérem. Ale vážně: on je nejlepší.

Za ním se srovnali Maty Kudela, další ex-hřebečák Josef Dvořák, Denys Danylych a brankář Jakub Tůma. V béčku vyšlo nejlepší pořadí na v kolektivu oblíbeného kamaráda a fotbalové báječného Lukáše Dolejše, ten za sebou nechal i Oldu Moce a Filipa Horáka.

Došlo také na osobnost klubu, pro tohle ocenění si přišla někdejší velká opora týmu a dnes sekretář Jiří Adam – bývalý ligový soudce.

„Rok 2019 byl pro fotbalovou Lhotu hodně specifický. Obměnil se téměř celý tým áčka a proto se hlasovalo v podstatě pro dva rozdílné celky – jarní a podzimní. Nakonec to dopadlo tak, že mezi oceněnými nebyl nikdo z jarní části sezony, kdo již ve Lhotě nehraje,“ vysvětlila Veronika Mantlíková s dovětkem, že jeden bývalý hráč na ples dorazil. Jakuba Hájka i s manželkou všichni rádi viděli.

Zajímavou příhody nabídla i velká tombola. Jednou z nejvíce zábavných cen byl obyčejný batoh, který si někteří pletli s padákem (ne zlatým). Hlavní cenu – televizor, který věnovala firma Uniservis, pak vyhrál k překvapení všech trenér starší přípravky Zdeněk Kozohorský, který je sám zaměstnancem Uniservisu… „Ale vše proběhlo regulérně,“ dušovala se Veronika Mantlíková.

Regulérně a ve skvělé náladě však proběhl celý ples, a jak poznamenal další dlouholetý hráč i trenér Mirek Chadima: „Fotbal ve Lhotě i na plese ukázal, že jde hodně dopředu a po správné cestě.“